Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Kadra na Getafe

Xabi Alonso nie będzie mógł liczyć na sześciu zawodników pierwszego zespołu podczas spotkania z Getafe. Bask powołał 21 piłkarzy.

Foto: Kadra na Getafe
Franco Mastantuono i Kylian Mbappé. (fot. Getty Images)

Xabi Alonso ogłosił już nazwiska zawodników, którzy jutro będą mogli zagrać w La Lidze przeciwko Getafe. Baskijki szkoleniowiec nie może liczyć na sześciu piłkarzy pierwszego zespołu, których na pewno nie zobaczymy na murawie Coliseum.

Wśród powołanych brakuje kontuzjowanych Ferlanda Mendy'ego, Trenta Alexandra-Arnolda, Antonio Rüdigera, Daniego Carvajala, Deana Huijsena i Daniego Ceballosa. Mendy od kwietnia zmaga się z zerwaniem ścięgna w mięśniu prostym prawego uda, ale w tym tygodniu wrócił już do treningów z zespołem, jednak nie jest jeszcze gotowy do gry. Trent od września boryka się z kontuzją mięśnia dwugłowego uda w lewej nodze, a Rüdiger także od września z urazem mięśnia prostego uda w lewej nodze.

Carvajal w derbach Madrytu nabawił się urazu łydki w prawej nodze i do gry ma być gotowy pod koniec października. Huijsen w trakcie przerwy na reprezentacje nabawił się urazu mięśnia płaszczkowatego i prawdopodobnie będzie gotowy dopiero na Klasyk. Z kolei Ceballos zmaga się z przeciążeniem mięśniowym.

Najważniejszą informacją jest obecność w kadrze Kyliana Mbappé i Franco Mastantuono. Francuz miał problemy z kostką, a Argentyńczyk borykał się z przeciążeniem mięśniowym. Obaj piłkarze trenowali już na pełnych obrotach i są gotowi do gry.

Zawodnikami powołanymi ze szkółki są bramkarz Sergio Mestre i pomocnik Thiago Pitarch.

KADRA NA MECZ Z GETAFE
Bramkarze: Courtois, Łunin i Sergio Mestre
Obrońcy: Militão, Alaba, Asencio, Carreras i Fran García
Pomocnicy: Bellingham, Camavinga, Valverde, Tchouaméni, Arda Güler i Thiago Pitarch
Napastnicy: Vinícius, Endrick, Mbappé, Rodrygo, Gonzalo, Brahim i Mastantuono

NIEOBECNI
Kontuzje:
 Carvajal, Trent, Mendy, Rüdiger, Huijsen i Ceballos

* * *

Mecz z Getafe rozpocznie się w niedzielę o godzinie 21:00, a w Polsce będzie można obejrzeć go na kanale CANAL+ Sport w serwisie CANAL+.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!