Z Marsylią po raz piąty
Real wygrał do tej pory wszystkie mecze z tym francuskim klubem.

Xabi Alonso i Karim Benzema walczą z Fernando Morientesem. (fot. Getty Images)
We wtorkowy wieczór Real Madryt zmierzy się z Olympique Marsylią na Estadio Santiago Bernabéu w ramach 1. kolejki fazy ligowej Ligi Mistrzów. Choć oba kluby są czołowymi zespołami w swoich krajach, to w Champions League mierzyły się naprawdę rzadko. Po raz ostatni już blisko szesnaście lat temu.
Było to spotkanie na Stade Vélodrome w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2009/10. 8 grudnia 2009 roku Królewscy wygrali w Marsylii 3:1 po dwóch trafieniach Cristiano Ronaldo i jednym Raúla Albiola. To właśnie w tamtym meczu Portugalczyk wykonał ten spektakularny rzut wolny. Wcześniej, w Madrycie także triumfowali Królewscy, ale wynikiem 3:0. Dubletem także popisał się wówczas (a jakże inaczej) Cristiano, a poza nim do siatki trafił też Kaká z rzutu karnego.
Pierwsze mecze Realu z Marsylią miały jednak miejsce w fazie grupowej Champions League 2003/04. Najpierw Los Blancos wygrali w stolicy Hiszpanii 4:2, a kilka tygodni później 2:1 nad francuskim wybrzeżem. W sumie do tej pory odbyły się więc jedynie cztery spotkania między tymi drużynami i w każdym górą byli zawodnicy z Madrytu. To dobry prognostyk dla Xabiego Alonso i jego piłkarzy, którzy będą chcieli rozpocząć rywalizację o czołową ósemkę z przytupem.
Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.
Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!
Komentarze