Tylko 15 dni przygotowań przed pierwszym meczem
Królewscy mają wrócić do pracy 4 sierpnia i otrzymają 15 dni na przygotowanie się do swojego pierwszego oficjalnego spotkania w sezonie.

Xabi Alonso na treningu w Valdebebas. (fot. Getty Images)
Jedyny Sędzia Rozgrywek w Komitecie Rozgrywek Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej odrzucił wniosek Realu Madryt o przełożenie meczu 1. kolejki La Ligi z Osasuną zaplanowany na wtorek 19 sierpnia. Oznacza to, że Królewscy, którzy wracają do treningów 4 sierpnia, będą mieć 15 dni na przygotowanie tego spotkania i całego sezonu.
Podkreślamy, że data 4 sierpnia nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona na stronie klubu, ale madryckie media zgodnie podają ją jako dzień powrotu piłkarzy pierwszej drużyny Realu Madryt do treningów. Oznacza to, że ostatecznie otrzymają oni 24 dni wolnego, licząc 10 lipca jako ostatni dzień zgrupowania na Klubowym Mundialu przeznaczony na powrót do Madrytu po przegranym półfinale z Paris Saint-Germain.
Drużyna będzie mieć 15 dni na przygotowanie się do pierwszego oficjalnego meczu, co jest bezprecedensowym zdarzeniem w historii klubu. Nie ma jeszcze informacji, czy Królewscy zorganizują w tym okresie jakiś sparing lub planują jakiś wylot na dłuższe zgrupowanie lub mecz kontrolny. Nikt na ten moment nie spodziewa się jednak żadnych wojaży, bo Królewscy za udział w Klubowym Mundialu zarobili dodatkowe prawie 75 milionów euro. Dla porównania, Barcelona za trzy właśnie rozgrywane sparingi w Azji ma otrzymać 15 milionów euro.
Z punktu widzenia sparingów, można porównać sytuację do Barcelony i Osasuny. Katalończycy pierwszy sparing rozegrali po 13 dniach przygotowań (treningi rozpoczęli 14 lipca), a ekipa z Pampeluny po 8 dniach (start przygotowań 11 lipca).
Sytuacja zdrowotno-kadrowa znana na dzisiaj przed powrotem do treningów 4 sierpnia wygląda następująco:
- Ferland Mendy 26 kwietnia 2025 roku doznał zerwania ścięgna w mięśniu prostym prawego uda, będącego częścią mięśnia czworogłowego. Media informują, że do gry wróci na przełomie października i listopada.
- David Alaba 27 czerwca nabawił się kontuzji mięśnia płaszczkowatego lewej nogi. Wstępnie miał być gotowy na start przygotowań do nowego sezonu.
- Endrickowi 7 lipca 2025 roku odnowiła się roku kontuzja ścięgna wspólnego mięśni kulszowo-goleniowych w prawym udzie, której doznał 18 maja. Brazylijczyk ma wrócić do pełnej dyspozycji w połowie września.
- Jude Bellingham 16 lipca 2025 roku przeszedł operację na nawracające zwichnięcie lewego barku. Wstępnie najwcześniej do dyspozycji trenerów może wrócić na przełomie września i października.
- Trent Alexander-Arnold nie zagrał 9 lipca w półfinale z PSG z powodu dolegliwości mięśniowych w nodze. Nie poinformowano jednak o poważniejszej kontuzji.
- Franco Mastantuono będzie mógł dołączyć do drużyny dopiero 14 sierpnia, gdy skończy 18 lat.
Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.
Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!
Komentarze