La Liga potwierdziła na oficjalnej stronie klubu, że Dean Huijsen i Trent Alexander-Arnold zostali zarejestrowani w barwach Realu Madryt. Dwa nowe nabytki Królewskich będą mogły bez problemu grać w hiszpańskich rozgrywkach, co w ostatnich latach nie było w tym kraju tak oczywiste w innych przypadkach transferowych z powodu przepisów Finansowego Fair Play.
Zarejestrowanie ich kart zawodniczych w Hiszpanii umożliwiło zarejestrowanie ich obu do gry także w Klubowym Mundialu. Ostateczną kadrę Królewskich na ten turniej można znaleźć w tym artykule. Znalazł się w niej także Mario Martín, którego La Liga także zarejestrowała z powrotem w Realu po rocznym wypożyczeniu do Valladolidu.
Co ważne, przy obu piłkarzach podkreślono, że doszło do „transferu”. Potwierdza to informacje, że Królewscy wykupili Trenta z Liverpoolu na miesiąc przed wygaśnięciem jego umowy. Przypomnijmy, że w Anglii informuje się o kwocie około 10 milionów euro, a w Hiszpanii od 5 do 7 milionów euro. W przypadku Huijsena wpłacono klauzulę w wysokości 50 milionów funtów, czyli niecałych 60 milionów euro.
W kwestii rejestracji piłkarzy w La Lidze podkreślmy, że zarejestrowani zimą przez rząd Hiszpanii w Barcelonie gracze Dani Olmo i Pau Víctor pozostają wpisani do kadry tego klubu na profesjonalne rozgrywki do końca obowiązywania ich umów. Chociaż Barcelona pozostaje bez miejsca w Finansowym Fair Play i jak się okazało, nie miała go też zimą, to decyzją rządu piłkarze zostali zarejestrowani w jej kadrze na długi okres, a nie tylko do 30 czerwca. Tę decyzję może odwołać jedynie decyzja sądu, do którego w tej sprawie odwołała się La Liga.
Komentarze (11)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się