Podróż Deco do Stambułu, która miała zapewnić Barçy transfer Gülera
Barcelona jako pierwsza osiągnęła porozumienie w sprawie Turka, ale ten ostatecznie trafił do Realu.

Arda Güler. (fot. Getty Images)
Relevo przypomina, że Arda Güler mógł zostać zawodnikiem Barcelony. Katalończycy byli pewni, że nastolatek do nich dołączy po osiągnięciu werbalnego porozumienia z Fenerbahçe. Nawet Deco, dyrektor sportowy Blaugrany, udał się do Stambułu, aby spotkać się z rodziną zawodnika i klubem. Kilka gorączkowych godzin, wątpliwości Gülera, który nie chciał pozostać w Turcji ani sezonu dłużej, oraz telefon z Realu Madryt w ostatniej chwili doprowadziły do zerwania rozmów, a kontrakt był przecież już gotowy do podpisu.
„Deco udał się do Stambułu, aby sfinalizować transakcję”, przyznają przedstawiciele Barcelony. Było porozumienie z Fenerbahçe, na mocy którego Arda miał zostać wypożyczony do swojego obecnego klubu na jeden sezon. Warunek ten wzbudził wątpliwości w głowie piłkarza, bo myślał o odejściu do dużego europejskiego klubu już latem 2023 roku. Spowodowało to niepewność w obozie Barcelony, która nie chciała jeszcze stawiać na Gülera w sezonie 2023/24. To dlatego, że oprócz problemów finansowych, klub zmagał się z problemem rejestracji zawodników.
Relevo zauważa, że te godziny pełne wątpliwości zostały wykorzystane przez Real Madryt do podbicia kwoty operacji. Los Blancos zapłacili za pomocnika 20 milionów euro, o 3,5 miliona więcej niż oferowała Barça, co stanowiło klauzulę odejścia Ardy. Florentino Pérez odegrał ważną rolę, a decyzja o zostawieniu Gülera w pierwszej drużynie, bez jego wypożyczania, okazała się decydująca.
„Czuliśmy się oszukani i wykorzystani. Bawili się z nami. Z biegiem czasu uważamy, że wykorzystali Barçę, aby uzyskać lepszą ofertę”, mówią ważne osobistości klubu z Camp Nou. Güler otrzymał również premię od Królewskich za wybranie właśnie Los Blancos. Barça nie chciała brać udziału w tej licytacji, bo wówczas ściągnięcie pomocnika nie było dla niej priorytetem.
„Były kluby, które się ze mną kontaktowały, ale kiedy Real Madryt złożył ofertę, każda inna straciła na wartości i myślałem tylko o Realu”, powiedział turecki zawodnik w dniu swojej prezentacji. Deco był wielkim zwolennikiem ściągnięcia Ardy Gülera, ale ten ostatecznie wybrał głównego rywala Blaugrany.
Teraz Turek patrzy w przyszłość z optymizmem, wobec rychłego odejścia Carlo Ancelottiego i możliwego przyjścia Xabiego Alonso. Następny sezon może być dla młodego gracza kluczowy. W meczu z Celtą 20-latek pokazał, że może zastąpić Rodrygo w wyjściowej jedenastce na Klasyk. Jest to jeden z ruchów, które rozważa włoski trener, aby spróbować zaskoczyć drużynę Hansiego Flicka.
Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.
Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!
Komentarze