Javier Tebas ogłosił w czwartek, że La Liga otworzy letnie okno transferowe w dniach od 1 do 10 czerwca. FIFA podjęła decyzję o uruchomieniu tej dodatkowej fazy już w październiku, ale to każda federacja krajowa musiała zdecydować, czy do niej dołączy. – Zatwierdziliśmy to dziś podczas Zgromadzenia Klubów. Zwołaliśmy specjalne zebranie właśnie w tej sprawie – powiedział prezes La Ligi dziennikarzom.
Pomysł FIFA polega na tym, aby dzięki temu dodatkowi zwiększyć ruchy transferowe przed Klubowymi Mistrzostwami Świata, które rozpoczną się 15 czerwca. Z tej opcji będą mogły skorzystać także kluby, które nie wezmą udziału w turnieju – o ile wyrażą taką wolę. W przypadku La Ligi w Klubowych Mistrzostwach Świata zagrają Real Madryt i Atlético, które będą miały możliwość wzmocnienia się na to rozgrywki.
Zgodnie z ustaleniami FIFA, dopuszczalne będzie również przedłużanie kontraktów o kilka dodatkowych dni, ze względu na fakt, że umowy wielu piłkarzy wygasają jeszcze przed zakończeniem wspomnianego turnieju. Przypomnijmy, że standardowe kontrakty kończą się 30 czerwca, natomiast Klubowe Mistrzostwa Świata potrwają dłużej. Bez tej decyzji FIFA piłkarze, którym kończą się umowy w tym roku, mogliby napotkać problemy prawne.
Komentarze (6)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się