REKLAMA
REKLAMA

Poszkodowani przez Bernabéu: Informacje mediów nie odpowiadają rzeczywistości

Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Bernabéu wystosowało komunikat w sprawie, jak samo informuje na X, wiadomości pewnych mediów, w tym jednego bliskiego Realowi Madryt. Nie zostały podane żadne źródła medialne. Przedstawiamy pełny komunikat sąsiadów Królewskich.
REKLAMA
REKLAMA
Poszkodowani przez Bernabéu: Informacje mediów nie odpowiadają rzeczywistości
Widok na Santiago Bernabéu i jego otoczenie. (fot. Getty Images)

Nota prasowa

REKLAMA
REKLAMA

Zagrywka w sprawie koncertów na Bernabéu
18 marca 2025 roku

Pewne media, w tym jedno bliskie Realowi Madryt, rozpowszechniają informacje na temat możliwego wznowienia koncertów na stadionie, które nie odpowiadają rzeczywistości. W tym sensie pragniemy przekazać opinii publicznej, że:

1. Żaden przedstawiciel Zarządu wspomnianego klubu piłkarskiego nie skontaktował się z tym Stowarzyszeniem, więc przez to niemożliwe jest, że doszło do rozmów między stronami, a tym bardziej negocjacji, o czym informują wspomniane media.

2. W związku z koncertami na Bernabéu, to Stowarzyszenie złożyło 15 czerwca pozew w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa, uznając, że koncerty odbywające się na Estadio Bernabéu mogą stanowić przestępstwo przeciwko środowisku z naruszeniem zdrowia ludzi poprzez brutalne przekraczanie poziomów hałasu dozwolonych przez obowiązujące przepisy w tej materii. Ten pozew znajduje się na drodze sądowej, a objętych tym postępowaniem jest wielu działaczy Realu Madryt.

3. Jak się okazuje, o czym donoszą wspomniane media, Zarząd wspomnianego klubu przechodzi z rezygnacji do optymizmu w sprawie koncertów na Bernabéu dzięki temu, że „wyniki sportowe łączą się z innymi dobrymi wiadomościami. Chociaż te ostatnie to jedynie odczucia”.

REKLAMA
REKLAMA

4. By kontynuować to zamieszanie, wspomniane media precyzują: „Optymizm wywodzi się z dwóch powodów. Po pierwsze, z przeglądu sprawozdań Realu Madryt, które potwierdzają, że przychody założone z koncertów odpowiadają minimalnej części budżetu, więc prawie nie ma to znaczenia. Po drugie, z predyspozycji Wspólnoty Madrytu i władz Madrytu, by organizować te wydarzenia na Bernabéu”.

5. To wygląda groteskowo, jeśli wręcz nie jest śmieszne, że przy braku znaczenia przychodowego narzuca się taki interes organizacji koncertów, które poważnie zagrażają zdrowiu tysięcy osób zamieszkujących w okolicy poprzez brutalny hałas tworzony przez nie same (średnio blisko 3000 razy przekraczający normy prawne, co udowodniono w pozwie) i są poważnym zagrożeniem opisanym w samej Miejskiej Ustawie dotyczącej Zanieczyszczenia Akustycznego, a także legislacji krajowej oraz tej europejskiej.

6. To oczywiste, że instytucje powinny służyć mieszkańcom i przestrzeganiu prawa, a nie prywatnym interesom, które dodatkowo je naruszają.

7. Wszystkie nasze działania oparte są na całkowitej przejrzystości wobec mediów i społeczeństwa, do których dyspozycji zawsze pozostajemy przy zachowaniu szacunku dotyczącego spraw, które są objęte postępowaniem sądowym. Kolejny raz podkreślamy nasze pełne zaufanie do decyzji sądowych i chcemy ogłosić, że te działania prawne oparte są jedynie na naszym interesie, by wypełniano prawo.

REKLAMA
REKLAMA

Sąsiedzkie Stowarzyszenie Poszkodowanych przez Bernabéu

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

REKLAMA