Carlo Ancelotti w Manchesterze w meczu z City na Etihad Stadium po raz 72. poprowadził Real Madryt w meczu Pucharu Europy. Czyni to z niego klubowego rekordzistę po tym, jak przebił 71-meczowy wynik legendarnego Miguela Muñoza.
„To wielki zaszczyt. Niektóre z tych 72 meczów były niezapomniane, jak finały i remontady. To były 72 fantastyczne spotkania i nie zapomnę o tych dobrych meczach, które potrafiliśmy rozegrać”, skomentował szkoleniowiec, który odebrał dzisiaj z tej okazji w Valdebebas pamiątkową trenerską bluzę z liczbą 72 i podpisami członków drużyny.
Bilans Włocha w Lidze Mistrzów z Realem Madryt to 51 wygranych, 9 remis i 12 porażek, a także 3 Puchary Europy w latach 2014, 2022 i 2024.
Klub w tym komunikacie podkreśla, że Carlo Ancelotti jest legendą europejskiego futbolu, a wśród jego osiągnięć jest także największa liczba meczów trenera w Pucharze Europy (219), największa liczba zwycięstw trenera w Pucharze Europy (126) oraz rekordowe i niezrównane przez nikogo 5 triumfów w tych rozgrywkach (3 z Realem Madryt oraz 2 z Milanem).
Co ważne, Carlo Ancelotti od grudnia jest też najbardziej utytułowanym trenerem w historii klubu. Włoch ma na koncie już 15 pucharów. Dalej w tej klasyfikacji znajdują się Miguel Muñoz (14 trofeów) i Zinédine Zidane (11).
Komentarze (6)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się