Advertisement
Menu
/ as.com

Davies warunkuje przyszłość Frana

W przypadku transferu Alphonso Daviesa Real Madryt opuści Fran García. Hiszpan już w poprzednim sezonie przegrał rywalizację z Ferlandem Mendym, a teraz zostałby bez szans na jakąkolwiek rywalizację.

Foto: Davies warunkuje przyszłość Frana
Fran García świętuje swoją jedyną bramkę zdobytą w poprzednim sezonie. (fot. Getty Images)

Komplikują się plany na przyszłość Frana Garcíi w Realu Madryt. Wobec możliwego transferu Alphonso Daviesa pogarsza się sytuacja i status hiszpańskiego obrońcy, który już w poprzednim sezonie przegrał rywalizację z Ferlandem Mendym o miejsce na lewej obronie Królewskich. Obecny kontrakt Francuza z klubem wygasa już za rok, ale coraz więcej wskazuje na to, że zostanie on ostatecznie przedłużony – głównie ze względu na naciski samego Carlo Ancelottiego, który zawetował możliwą sprzedaż francuskiego defensora.

Po trzech bardzo dobrych sezonach w Rayo Vallecano Fran García przekonał Real Madryt do tego, aby sprowadził go z powrotem. Rok temu Królewscy odkupili swojego wychowanka za pięć milionów euro, czyli za jedynie połowę wartości zapisanej w kontrakcie zawodnika klauzuli odstępnego. I w odróżnieniu od tego, jak radził sobie na Vallecas, po powrocie do Valdebebas nie wyglądało to już tak różowo.

Od samego początku sezonu 2023/24 24-letni Hiszpan w żadnym momencie nie mógł liczyć na pełne zaufanie swojego trenera. Na boisku pojawiał się w sumie w 31 meczach, na przestrzeni których zgromadził 1688 minut oraz zanotował sześć asyst i jedną bramkę. Jego wkład w ofensywę Los Blancos był tym samym większy od Mendy'ego, który rozgrywając o 1200 minut więcej od swojego rywala zdobył jedną bramkę i nie zaliczył ani jednej asysty. Jednak pod względem wkładu w obronę nikt nie ma co do niego żadnych wątpliwości – jak tłumaczył Ancelotti, 29-letni Francuz to „pod względem defensywnym najlepszy boczny obrońca na świecie”.

I jeśli teraz do Realu Madryt miałby dołączyć jeszcze Davies, to pierwszeństwo do pozostania miałby właśnie Mendy. Jeśli zaś chodzi o Frana, to jego sytuację bacznie obserwuje chociażby angielski Bournemouth. Przyszłość Hiszpana całkowicie warunkuje jednak to, co w najbliższych tygodniach zadzieje się z Daviesem, który obecnie skupiony jest na reprezentacji Kanady, z którą rozgrywa Copa América. Real Madryt liczy na to, że po zakończeniu turnieju Bayern Monachium wykaże się dobrą wolą i zasiądzie do rozmów w kwestii transferu swojego zawodnika, któremu został już tylko rok kontraktu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!