Advertisement
Menu
/ marca.com

MARCA: Leny Yoro coraz bliżej Realu Madryt

Dziennik potwierdza, że rozmowy z Francuzami w sprawie stopera są coraz poważniejsze i porozumienie jest coraz bliższe. Klub uznaje 18-latka za transfer strategiczny i ocenił go wyżej niż wracającego z wypożyczenia Rafę Marína.

Foto: MARCA: Leny Yoro coraz bliżej Realu Madryt
Fot. Getty Images

Real Madryt wybrał Leny'ego Yoro do uzupełnienia grupy stoperów na kolejny sezon. José Félix Díaz z dziennika MARCA podaje, że dialog między działaczami Królewskich i przedstawicielami Lille jest coraz poważniejszy i w stolicy Hiszpanii rośnie optymizm w sprawie osiągnięcia porozumienia o transferze 18-latka. Stanowisko Francuzów znacząco zmalało względem zapowiadanych wiosną 100 milionów euro i dziennikarz twierdzi, że kwota transferu może wynieść około 40 milionów euro plus dodatkowych kilka milionów w ramach zmiennych za spełnione cele.

Po odejściu Nacho i oczekiwaniu na potwierdzenie sprzedaży Rafy Marína do Napoli (Hiszpan wczoraj stawił się w Neapolu – kwoty tej operacji w tym artykule), w tym momencie Real Madryt w pierwszej drużynie na środku obrony posiada Édera Militão, Antonio Rüdigera i Davida Alabę. Poza tym z wypożyczenia wraca Jesús Vallejo, ale Hiszpan wie, że nie ma miejsca w zespole. Może rozpocząć przygotowania z drużyną, ale przed końcem okienka najpewniej opuści zespół. W razie jakichkolwiek problemów opcją awaryjną pozostaje Aurélien Tchouaméni, który w sezonie pokazał, że może grać na tej pozycji nawet w najważniejszych meczach.

Planując nowy sezon i zakładając odejście Nacho, Królewscy zdecydowali się postawić na Yoro jako wzmocnienie kadry na środku obrony. Obrońca już rozpoczął przygotowania do sezonu z Lille i spokojnie czeka na rozwój swojej sytuacji przy kontrakcie wygasającym 30 czerwca 2025 roku. Co najważniejsze, piłkarz chce dołączyć do Realu. MARCA informuje, że w ostatnich dniach do drzwi 18-latka zapukał Manchester United, ale Anglicy usłyszeli to samo, co wcześniej PSG czy Chelsea: Francuz przekazał, że myśli tylko o Realu Madryt. Dla Królewskich sprowadzenie Yoro to transfer strategiczny. Wystarczy spojrzeć na wiek obecnych stoperów w pierwszym zespole: Alaba ma 32 lata, Rüdiger 31, a Militão 26.

Dziennikarz wskazuje, że sprzedaż Marína do Napoli pozwoliła klubowi ruszyć z pełną mocą po Francuza. Hiszpan pozostawał opcją do wzmocnienia zespołu, ale raporty Królewskich określiły, że lepiej pozwolić wychowankowi na dalszy rozwój i zamiast niego sprowadzić Yoro. Rozmowy trwają i wszystko wskazuje na to, że porozumienie jest coraz bliższe.

Te informacje zdaje się potwierdzać AS na wtorkowej okładce, na której informuje: ostateczny atak na Yoro – sprzedaż Rafy Marína przyśpiesza jego przyjście; Real ma nadzieję, że usłyszy „tak” po swojej ofercie na 35 milionów euro.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!