Advertisement
Menu
/ thesun.co.uk

Robinho odbywa wyrok, uczy się naprawiać radia i rozdaje książki

Brazylijczyk od kilku miesięcy przebywa już w więzieniu, a angielski dziennik The Sun skontaktował się z jego agentem, aby dowiedzieć się, jak wygląda obecnie życie byłego zawodnika Realu Madryt.

Foto: Robinho odbywa wyrok, uczy się naprawiać radia i rozdaje książki
Robinho w czasach gry dla Realu Madryt w 2008 roku. (fot. Getty Images)

Robinho odsiadująca karę dziewięciu lat pozbawienia wolności w brazylijskim więzieniu za gwałt i bierze udział w kursie podstaw elektroniki. Milioner, którego majątek netto szacuje się na 60 milionów funtów, uczy się, jak naprawiać telewizory, radia i inne domowe urządzenia elektryczne w ramach programu pracy w więzieniu. Program ma na celu nauczenie więźniów nowych umiejętności w ramach przygotowań do późniejszego opuszczenia placówki.

„Robinho trzyma głowę nisko i spokojnie sobie radzi… jest wzorowym więźniem i nie miał żadnych problemów z innymi osadzonymi. Po czasie dali mu nawet buty piłkarskie, aby mógł dołączyć do gier podczas czasu wolnego. Jest zajęty. Zapisał się na podstawowy kurs elektroniki, ucząc się, jak naprawiać telewizory i radia. Musi odbyć 600 godzin nauki, aby zdobyć fach”, stwierdził Mario Rosso Vale, adwokat byłego piłkarza, w rozmowie z The Sun.

Vale dodał, że kurs jest prowadzony przez Brazylijski Instytut Uniwersalny, dodając: „Trudno powiedzieć, czy mu się to podoba, czy nie, ale pomaga to zabić czas”.

Upadły gwiazdor został uznany za winnego udziału w zbiorowym gwałcie na młodej Albance w nocnym klubie w Mediolanie w 2013 roku. Włoski rząd zażądał, by odbywał karę w Brazylii po tym, jak nie udało się doprowadzić do jego ekstradycji.

Były gracz został przewieziony ze swojego luksusowego domu nad brzegiem morza w Santosie do wiejskiego więzienia Tremembé niedaleko São Paulo, gdzie spędza teraz dni w małej celi o powierzchni ośmiu metrów kwadratowych. Aby zapewnić sobie zajęcie, 40-letni Robinho zgłosił się na ochotnika do prowadzenia programu czytelniczego, w ramach którego co miesiąc rozdaje 500 książek innym skazanym w tym cieszącym się złą sławą więzieniu.

Prawnicy byłego piłkarza Realu Madryt odwołują się obecnie od wyroku. Zgodnie z brazylijskim prawem, Robinho może otrzymać bardziej elastyczny reżim więzienny za dobre sprawowanie. Robinho będzie kwalifikował się do tego w 2027 roku, gdy prawie połowa jego wyroku zostanie odbyta.

Sprawa gwałtu obejmuje kilka lat. Oto krótka oś czasu:
22 stycznia 2013 roku: Robinho był jednym z sześciu mężczyzn skazanych za napaść seksualną na młodej Albance w klubie podczas jego pobytu w Milanie.
2014 rok: Brazylijskie media poinformowały o zarzutach wobec Robinho, ale w tym czasie nie wniesiono żadnych formalnych oskarżeń.
2017 rok: Robinho został uznany za winnego napaści seksualnej przez włoski sąd i skazany na dziewięć lat więzienia. Zaprzeczył jednak zarzutom i odwołał się od wyroku.
2020 rok: Po procesie odwoławczym wyrok Robinho został podtrzymany przez włoski sąd. Jednak ze względu na przedawnienie we Włoszech nie został poddany ekstradycji w celu odbycia kary.
2022 rok: Wyrok więzienia dla Robinho zostaje ratyfikowany.
Marzec 2023: Robinho oddał brazylijskim władzom swój paszport.
Listopad 2023: Włoscy prokuratorzy stwierdzili, że ich zdaniem Robinho powinien odbyć karę w Brazylii.
20 marca 2024: Sąd Najwyższy w Brazylii zdecydował zwykłą większością głosów, że Robinho powinien odbyć karę dziewięciu lat pozbawienia wolności.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!