Zwycięstwo w ostatnim domowym meczu w tym sezonie

W meczu 29. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Alfredo Di Stéfano Athletic Bilbao 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła tuż po wejściu na boisko Paula Comendador.

Radość Pauli Comendador po zdobyciu bramki z Athletikiem Bilbao. (fot. Getty Images)

Spotkanie w Valdebebas mogło bardzo dobrze rozpocząć się dla Baskijek. W 12. minucie Maddi mocno uderzyła lewą nogą zza pola karnego, ale świetną paradą popisała się Chavas. Królewskie starały się grać skrzydłami i posyłać piłki w pole karne Athleticu, ale nie tworzyły zbyt dużego zagrożenia. Najlepszą sytuację w końcówce pierwszej połowy miała Maite Oroz po dośrodkowaniu Svavy, ale Quiñones zatrzymała uderzenie Hiszpanki

Po zamianie stron przebieg spotkania był mniej więcej taki sam. Obie drużyny atakowały naprzemiennie aż do 68. minuty, kiedy to na placu gry zameldowała się Paula Comendador. Kilkadziesiąt sekund po wejściu canterana dobiła uderzenie Raso i wpakowała piłkę do siatki, wyprowadzając Las Blancas na prowadzenie. Królewskie mogły jeszcze podwyższyć, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Tym samym drużyna Alberto Torila kończy granie w bieżącym sezonie na Estadio Alfredo Di Stéfano skromnym zwycięstwem. W piątek piłkarki wybiorą się do Andaluzji, gdzie rozegrają ostatni mecz Ligi F przeciwko Sportingowi Huelva.

Real Madryt – Athletic Bilbao 1:0
1:0 Paula Comendador 69'

Real Madryt: Chavas, Rocío, Ivana (Teresa, 59’), Toletti (Linda C., 59’), M. Oroz (Raso, 59’), Kathellen, Møller (Paula Comendador, 68’), Feller (Bruun, 76’), Zornoza, Athenea i Svava.
Athletic Bilbao: Quiñones, Maddi, Oguiza (Mariana, 57’), Nahikari, Azkona (Garazi, 84), Pinedo (M. Zubieta, 57’), Nerea Nevado, Elexpuru (Jone Amezaga, 74'), Bibi, P. Zugasti (Sanadri, 84') i S. Ortega.