Advertisement
Menu
/ marca.com

MARCA: Ancelotti poprosił Nacho o pozostanie w Realu

Kapitan nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, ale cały czas waha się, co zrobić i czy zmienić zdanie po tym, jak kilka miesięcy poinformował klub, że zamierza odejść.

Foto: MARCA: Ancelotti poprosił Nacho o pozostanie w Realu
Nacho całuje puchar za wygranie Ligi Mistrzów na Cibeles. (fot. Getty Images)

Przed wyjazdem na wakacje Carlo Ancelotti nie chciał pozostawiać żadnych niedomówień, choć zdaje sobie sprawę, że to decyzje klubu wyznaczają strategię. Jedną z ostatnich rzeczy, jakie zrobił włoski trener, była rozmowa z Nacho Fernándezem, w kolejnej próbie przekonania go, żeby spędził kolejny sezon w barwach Los Blancos, informuje MARCA.

Trener powiedział mu to już kilka tygodni temu, ale w ostatnich godzinach ponownie nalegał. Ancelotti poprosił madryckiego obrońcę, aby został w zespole, zmienił swoją decyzję o odejściu i był w drużynie jeszcze jeden sezon jako lider grupy, wzorowy kapitan, który w ciągu jednego roku już wie, co to znaczy podnieść trzy puchary i być wzorem dla kolegów i fanów.

„Nie rób nic szalonego, zostań tutaj, zostań z nami, zostań z Realem Madryt”, powiedział trener Hiszpanowi, próbując powstrzymać go przed odebraniem drużynie potencjału i równowagi. Zarówno w wymiarze materialnym, jak i niematerialnym. Wnosi swój wkład, gdy gra, a także wtedy, gdy nie pojawia się na boisku.

Spotkanie z Florentino Pérezem
Kilka miesięcy temu Nacho podjął decyzję, że to jego ostatni sezon w Realu Madryt i powiedział o tym zarówno trenerowi, jak i Florentino Pérezowi. Teraz ma wątpliwości, a wszystko, co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, w tym sukcesy, świętowanie zwycięstw i uroczystości, stało się dobrym argumentem, aby pozostać, ale ze strony obrońcy nie ma jeszcze zdecydowanej decyzji.

Pierwszą opcją, którą rozważał od samego początku, była przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych z rodziną, ale nie nabrało to jeszcze kształtu. Al-Nassr to najnowszy zespół, który pojawił się na horyzoncie, ale nie jest to to, czego szukał, przynajmniej początkowo. Oferta jeszcze jednego sezonu w Realu Madryt nie wygasa i pozostaje w mocy.

Rozmowy z Ancelottim
Byłoby ciekawe, gdyby to trener ostatecznie przekonał obrońcę do kontynuowania jeszcze jednego sezonu w zespole, skoro decyzja o odejściu zapadła, bo nie czuł się w pełni doceniony tym, co Ancelotti oferował mu na boisku.

Nacho, oprócz zdobycia pucharu na Wembley, wystąpił w dwunastu z trzynastu meczów Realu Madryt w Lidze Mistrzów. Przegapił tylko pierwszy mecz z Manchesterem City. W pozostałych był obecny na murawie, pokazując swoją twarz i stawiając czoła takim graczom jak Haaland czy Harry Kane. To właśnie w Lidze Mistrzów był najważniejszy i to nie tylko dlatego, że był odpowiedzialny za moment podniesienia trofeum.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!