Advertisement
Menu
/ euroleaguebasketball.net

Campazzo, Tavares i Hezonja w drużynach sezonu Euroligi

Facundo Campazzo znalazł się w Najlepszej Piątce Sezonu. Dwóch kolejnych graczy Realu Madryt, Edy Tavares i Mario Hezonja, trafili do Drugiej Najlepszej Piątki.

Foto: Campazzo, Tavares i Hezonja w drużynach sezonu Euroligi
Facundo Campazzo i Edy Tavares. (fot. Getty Images)

Po zakończeniu ćwierćfinałów Euroligi nadszedł czas na wręczanie nagród indywidualnych. Wyróżnienie trafiło między innymi w ręce Chusa Mateo, który został wybrany Najlepszym Trenerem Sezonu. Teraz przyszła pora na wybór dwóch najlepszych piątek sezonu. Powstały one w wyniku głosowania fanów, mediów, trenerów i kapitanów. Głosy każdej z tych grup miały taką samą wagę. Wyniki wyłoniły aż trzech zawodników Realu Madryt: Campazzo, Hezonję i Tavaresa.

Pierwsza Piątka Sezonu:
Facundo Campazzo (Real Madryt),
Mike James (AS Monaco),
Nigel Hayes-Davis (Fenerbahçe),
Mathias Lessort (Panathinaikos),
Kendrick Nunn (Panathinaikos).

W Pierwszej Piątce Sezonu znalazł się Facundo Campazzo, co nie może dziwić, ale jest to dla niego pierwsze takie wyróżnienie. Argentyńczyk wrócił do stolicy Hiszpanii po 2,5-rocznej nieobecności i demonstruje, że to był dobry ruch. W listopadzie zgarnął wyróżnienie dla MVP miesiąca w Eurolidze i to on miał ogromny udział w rekordowym wyniku Realu Madryt w sezonie zasadniczym (27 zwycięstw). Facu asystował średnio 6,5 raza na mecz (drugi wynik w Eurolidze) i przechwytywał 1,3 piłki na spotkanie (siódmy wynik).

Druga Piątka Sezonu:
Kostas Sloukas (Panathinaikos),
​​​​​​​• Mario Hezonja (Real Madryt),
​​​​​​​• Edy Tavares (Real Madryt),
​​​​​​​• Wade Baldwin (Maccabi Tel Awiw),
​​​​​​​• Lorenzo Brown (Maccabi Tel Awiw).

Dwa miejsca znalazły się dla zawodników Realu Madryt w Drugiej Piątce Sezonu. Edy Tavares tym razem nie zdołał zdobyć nagrody dla Najlepszego Obrońcy, ale to nie zmienia faktu, że w defensywie odgrywa kluczową rolę w zespole Królewskich i potrafi zrobić dużą różnicę. Jest drugim najlepiej blokującym graczem w Eurolidze (1,5) i piątym najlepszym zbierającym (6,6). Tavares został wybrany do jednej z dwóch drużyn sezonu po raz piąty.

Obok niego pojawił się Mario Hezonja, dla którego jest to pierwsze takie wyróżnienie. Chorwat był jednym z dwóch zawodników w sezonie, którzy pod względem skuteczności trafili do klubu „50-40-90”: 52% skuteczności w rzutach za dwa, 45,2% skuteczności w rzutach za trzy i 91,9% skuteczności w rzutach osobistych. W trakcie sezonu został wybrany MVP grudnia w Eurolidze.

Indywidualne nagrody w Eurolidze 2023/24
• Nagroda imienia Alphonso Forda dla Najlepszego Strzelca: Markus Howard (Baskonia, średnia 19,5 punktu na mecz)
• Nagroda dla Najlepszego Obrońcy: Thomas Walkup (Olympiakos)
• Nagroda Rising Star (dla najlepszego zawodnika poniżej 22 lat): Gabriele Procida (Alba Berlin)
• Nagroda imienia Aleksandra Gomelskiego dla Najlepszego Trenera: Chus Mateo (Real Madryt)
• Pierwsza Piątka Sezonu: Facundo Campazzo (Real Madryt), Mike James (AS Monaco), Nigel Hayes-Davis (Fenerbahçe), Mathias Lessort (Panathinaikos), Kendrick Nunn (Panathinaikos).
• Druga Piątka Sezonu: Kostas Sloukas (Panathinaikos), Mario Hezonja (Real Madryt), Edy Tavares (Real Madryt), Wade Baldwin (Maccabi Tel Awiw), Lorenzo Brown (Maccabi Tel Awiw).

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!