Królewskie wygrywają w derbach

W meczu 26. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały na Estadio Fernando Torres Madrid CFF 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła na początku spotkania Claudia Zornoza. Dzięki tej wygranej Las Blancas zapewniły sobie drugie miejsce w tabeli.

Gol Claudii Zornozy daje Królewskim zwycięstwo w drugim meczu z rzędu. (fot. Getty Images)

Spotkanie na Estadio Fernando Torrers rozpoczęło się świetnie dla piłkarek Realu Madryt, które zdobyły bramkę już w 7. minucie. Bardzo dobrym dośrodkowaniem z rzutu wolnego popisała się Teresa Abelleira, a piłkę głową do bramki skierowała Claudia Zornoza.  W 36. minucie bliska podwojenia prowadzenia Królewskich była Olga, która trafiła w słupek po strzale z boku pola karnego. W doliczonym czasie Zornoza mogła ustrzelić dublet, jednak piłka po jej uderzeniu z dystansu nieznacznie minęła światło bramki.

Po zamianie stron gospodynie starały się odwrócić losy meczu. W 50. minucie Misa w świetnym stylu wybroniła strzał głową Librán. Chwilę później szczęścia szukała Itizar, ale piłka po strzale Hiszpanki poleciała nad poprzeczką. Piłkarki Madrid CFF naciskały, jednak defensywa ekipy Alberto Torila stanęła na wysokości zadania. W samej końcówce prowadzenie Realu Madryt mogła podwyższyć Raso, jednak Australijka przegrała pojedynek sam na sam z Paolą i ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Tym samym Las Blancas odnoszą piąte z rzędu zwycięstwo w Lidze F i na cztery kolejki przed końcem sezonu zapewniają sobie drugą pozycję w klasyfikacji końcowej, która gwarantuje udział w eliminacjach do Ligi Mistrzyń.

Madrid CFF - Real Madryt 0:1 (0:1)
0:1 Claudia Zornoza 7'

Madrid CFF: Paola, Monica, Cometti, Laurita, Karen, L. Pardo, C. Librán, Itzi, Sáez, Ana G. (Alba Alonso, 75’) i Luany (Lee, 75’).
Real Madryt: Misa, Teresa, Rocío, Ivana, Toletti (Bruun, 89’), Olga, Oihane, Linda C., Feller, Zornoza (M. Oroz, 75’) i Athenea (Svava, 89’).