Oceny zawodników po meczu z Cádizem

Real Madryt wygrał u siebie z Cádizem 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Wrócił po niemal roku od ostatniego meczu w koszulce Realu Madryt i był to powrót bardzo pozytywny. W pierwszej połowie nie miał niemal nic do roboty, choć nagradzany był brawami przy każdym kontakcie z piłką. W drugiej natomiast zanotował znakomitą interwencję przy sytuacji sam na sam, obronił jeszcze jeden strzał. Czyste konto i znakomity powrót Courtois.

2. Carvajal

Rozegrał dość nieoczekiwanie pełne spotkanie i za nim solidny występ. W obronie zazwyczaj był na miejscu, spokojnie rozgrywał piłkę, udzielał się też w akcjach ofensywnych. Trzy odbiory, a dorzucił do tego też wysoką celność podań i oddał nawet jeden celny w bardzo groźnej sytuacji, choć powinien był trafić do siatki.

3. Militão

Z całą pewnością sam Militão wie, że sporo mu jeszcze brakuje do tego, jak prezentował się przed kontuzją. W pojedynczych sytuacjach wygląda, jakby grał nieco asekuracyjnie i nie miał pełnego zaufania do własnych możliwości. Popełnił ogromny błąd w wyprowadzeniu piłki, ale uratował go Courtois. W pierwszej połowie odbił się od rywala pędzącego na bramkę. Z drugiej strony potrafił z łatwością wygrywać główki i nie bał się oddawać strzałów. Pozostaje jednak sporo do poprawy.

6. Nacho

Przez większość czasu spisywał się bardzo dobrze w obronie. Dobrze ustawiony, asekurował pomoc i potrafił wygrać pojedynki z rywalami. Przez całe spotkanie tylko trzy razy tracił piłkę, co zasługuje na ogromne pochwały. W końcówce opuścił swoją strefę i puścił się w rajd po całym boisku, ostatecznie wykładając Joselu piłkę do pustej bramki, choć samodzielnie mógł kończyć tę akcję. Bardzo dobry poziom w każdym aspekcie.

20. Fran García

Być może to kwestia poziomu rywala, ale wydaje się, że Fran jest coraz bardziej „otrzaskany”. Wczoraj wracał jak pędziwiatr za każdą kontrą rywali i zawsze potrafił im przeszkodzić. W ofensywie był obecny od początku, gdy już w 1. minucie posłał świetną piłkę do Joselu. Chętnie ruszał do przodu, brał udział w akcjach kombinacyjnych i wreszcie nie wyglądał, jakby piłka go parzyła. Być może nie był to występ na miarę Roberto Carlosa, ale dobrze widzieć, że nie zwiesił głowy.

12. Camavinga

Coraz bardziej przekonuje do siebie jako typowa szóstka. Gdy może przyjąć piłkę jako najniżej ustawiony pomocnik, nawet pod intensywnym pressingiem, pokazuje pełnię swoich możliwości fizycznych i technicznych. Coraz rzadziej zdarzają mu się pomyłki. W tym spotkaniu błyszczał pod kątem wyprowadzenia piłki, posłał dwa kluczowe podania i zanotował aż pięć odbiorów. Bardzo dobry mecz Eduardo.

10. Modrić

Gdy gra z rywalami z niższej półki i nie musi nieustannie pracować w destrukcji, pokazuje niezmiennie niesamowitą klasę. Co chwila świetne, napędzające podania do przodu, prostopadłe piłki i błyskotliwe dryblingi. Posłał aż pięć kluczowych podań (najwięcej w meczu), oddał dwa strzały i miał aż 141 kontaktów z piłką. Wczoraj był dyrygentem środka pola.

19. Ceballos

Dani Ceballos potrafi posłać znakomite podanie otwierające, które natychmiast skutkuje okazją bramkową, jak w pierwszej minucie przy podaniu do Frana. Potrafi też podjąć kilka błędnych decyzji z rzędu, stracić dwie głupie piłki i zamiast przyspieszyć, nieustannie holować piłkę. I to wszystko na przestrzeni kilku minut. Prawdziwą esencją tego był wczorajszy mecz i dopóki Hiszpan nie wyeliminuje tego drugiego aspektu ze swojej gry, nie będzie gwiazdą światowego formatu. Problem w tym, że ma już prawie 28 lat.

24. Arda Güler

Nie był to mecz wielkiego błysku dla Ardy, ale pokazał Bernabéu próbkę swoich umiejętności. Z łatwością mijał dryblingiem rywali, posyłał ciekawe podania i próbował grać do przodu. Widać też było, że bardzo starał się pokazać swoją dojrzałość piłkarską w oczekiwaniu na więcej szans. Nie szukał próżnych dryblingów, tylko doskonale wiedział, kiedy się na chwilę zatrzymać, a kiedy przyspieszyć. Kiedy podać piłkę, a kiedy spróbować dryblingu. Bez wielkich fajerwerków, ale z pozytywnymi odczuciami.

21. Brahim

Dokładnie takiego piłkarza potrzebował Real Madryt. Od początku walczy, drybluje jak szalony i gra agresywnie w dobrym tego słowa znaczeniu. Strzelił przepięknego gola, który pomógł otworzyć ten mecz. Zanotował też świetną asystę przy trafieniu Bellinghama. Niezmordowanie próbował wszystkiego na lewej stronie, a przecież to bliżej prawej czuje się bardziej komfortowo. Po raz kolejny Brahim udowodnił swoją ogromną przydatność.