Oficjalnie: Almería spada do Segunda División

Almería przegrała u siebie z Getafe 1:3 i już wiadomo, że w następnym sezonie zabraknie jej w Primera División. W dzisiejszym meczu wystąpili Sergio Arribas i Juanmi Latasa.

Sergio Arribas. (fot. Getty Images)

W pierwszym sobotnim meczu Girona wygrała na wyjeździe z Las Palmas, dzięki czemu przesunęła się na drugą pozycję w tabeli. W drugim sobotnim starciu Almería grała z Getafe. Gospodarze już byli jedną nogą w drugiej lidze, a do przedłużenia matematycznych szans na utrzymanie potrzebowali wygranej. W pierwszym składzie gospodarzy ponownie zabrakło Sergio Arribasa, który z ośmiu ostatnich spotkań tylko raz pojawił się w wyjściowej jedenastce. W Getafe od pierwszych minut zagrał Juanmi Latasa, ale zszedł z boiska w przerwie, gdy było 1:1.

W drugiej połowie swojego drugiego gola strzelił Mason Greenwood, który zaliczył też asystę przy trafieniu Jaime Mata. To właśnie 35-letni Hiszpan zastąpił Latasę. W 62. minucie na murawie pojawił się wreszcie Arribas. 22-latek tym razem też nie uratował Almeríi, z którą spada do drugiej ligi. Trudno sobie wyobrazić, by w kolejnym sezonie został w Segunda División, jednak na razie stracił miejsce w jednej z najgorszych drużyn w lidze ostatnich lat… I nie ma mowy o przypadku.