Bayern rotuje i miażdży Union

W 30. kolejce Bundesligi najbliższy rywal Realu Madryt w Lidze Mistrzów, Bayern Monachium, bezproblemowo wygrał na wyjeździe z Unionem Berlin aż 5:1. Gole dla Bawarczyków zdobyli Thomas Müller (dwa), Leon Goretzka, Harry Kane i Mathys Tel.

Thomas Müller i Harry Kane. (fot. Getty Images)

Bayern Monachium wrócił do rozgrywek Bundesligi w niecodziennej sytuacji. Do końca sezonu zostały jeszcze cztery pełne kolejki, a zespół Thomasa Tuchela i tak nie ma już szans na mistrzostwo. Dzisiejszy mecz z Unionem mógł być przetarciem przed potyczką z Realem Madryt, które odbędzie się za 10 dni.

Trener Bawarczyków przeprowadził aż sześć zmian względem środowej potyczki z Arsenalem. W jedenastce znaleźli się Kim, Davies, Pavlović, Tel, Müller i Choupo-Moting, którzy zastąpili De Ligta, Mazraouiego, Laimera, Guerreiro (wszyscy na ławce), Sané i Musialę (obaj poza kadrą). Od początku meczu Bayern dominował, ale nie potrafił realnie zagrozić bramce Unionu.

Defensywę berlińczyków przełamał Leon Goretzka, który wykorzystał płaskie podanie Mathysa Tela i przepuszczenie piłki przez Thomasa Müllera. Środkowy pomocnik przyjął piłkę lewą nogą i mocno uderzył prawą. Golkiper Unionu nie miał większych szans. Gospodarze przebudzili się w końcówce pierwszej połowy, ale przy najlepszej okazji, gdy z woleja uderzał Robin Gosens, bardzo dobrze zachował się Manuel Neuer. Ostatnie słowo przed przerwą należało jednak do Bayernu. W doliczonym czasie gry Harry Kane uderzył z rzutu wolnego i podwyższył prowadzenie.

Po przerwie Bayern kontynuował swój spektakl. Był niezwykle skuteczny i w ciągu 30 minut co drugi strzał wpadał do bramki Unionu. Dwa gole dorzucił Müller, a jedno trafienie – Tel. Gospodarze byli na łopatkach, a Tuchel mógł wprowadzić tych, którzy potrzebują minut czy ogrania: Upamecano czy Zaragozę. Do końca meczu nie działo się już zbyt wiele, choć w ostatnich sekundach podstawowego czasu gry Union zdobył bramkę honorową. Bayern wygrał 5:1, wywarł nieco presji na Stuttgart, który jutro o 15:30 zagra z Werderem.

Union Berlin – Bayern Monachium 1:5 (0:2)
0:1 Goretzka 29' (asysta: Tel)
0:2 Kane 45'+1'
0:3 Müller 53' (asysta: Choupo-Moting)
0:4 Tel 61' (asysta: Kane)
0:5 Müller 66' (asysta: Goretzka)
1:5 Vertessen 90' (asysta: Gosens)

Union: Rønnow; Doekhi, Vogt, Leite (59' Sorensen); Trimmel (59' Juranović), Schäfer (59' Laïdouni), Tousart, Aaronson, Gosens; Volland (72' Knoche), Hollerbach (59' Vertessen)

Bayern: Neuer; Kimmich (71' Mazraoui), Dier, Kim (59' Upamecano), Davies; Pavlović, Goretzka (71' Laimer); Tel, Müller (84' Zvonarek), Choupo-Moting (71' Zaragoza); Kane
Pozostali na ławce: Ulreich, De Ligt i Guerreiro
Nieobecni: Boey, Buchmann, Coman, Gnabry, Sané, Sarr (kontuzje) i Musiala (odpoczynek)