Advertisement
Menu
/ marca.com

MARCA: MLS kierunkiem dla Nacho

Nacho podjął decyzję o opuszczeniu Realu Madryt i jego kolejnym kierunkiem będzie najprawdopodobniej amerykańska MLS. Wychowanek Królewskich w ogóle nie patrzy tutaj na aspekt finansowy.

Foto: MARCA: MLS kierunkiem dla Nacho
Nacho Fernández z opaską kapitańską. (fot. Getty Images)

Jak informowała wczoraj MARCA, Nacho Fernández podjął decyzję dotyczącą tego, że po zakończeniu obecnego sezonu opuści Real Madryt. Kapitan i wychowanek Królewskich w ostatnich latach swojej piłkarskiej kariery chce doświadczyć czegoś nowego i w tym momencie najbardziej atrakcyjnym dla niego kierunkiem wydaje się amerykańska MLS. Ostateczna decyzja i jakiekolwiek formalne kroki w tej kwestii zostaną podjęte dopiero po oficjalnym zakończeniu sezonu 2023/24, gdyż w tym momencie 34-letni Hiszpan chce się skupić tylko i wyłącznie na Realu Madryt.

Pewne jest to, że kwestie finansowe nie mają żadnego wpływu na decyzję Nacho. W ostatnich miesiącach otoczenie zawodnika otrzymywało wiele zapytań z Arabii Saudyjskiej, ale to kierunek, który na ten moment nie jest w ogóle brany pod uwagę. Ponadto canterano ani myśli grać w jakimkolwiek innym hiszpańskim klubie, a jednocześnie wolałby uniknąć sytuacji, w której mogłoby dojść do jego bezpośredniego starcia z Realem Madryt w europejskich rozgrywek. Jest to ważne chociażby w kontekście Interu Mediolan, który zainteresowanie hiszpańskim obrońcą wykazywał już w poprzednim letnim okienku transferowym.

To nie kwestia pieniędzy
Pierwsze miesiące obecnego sezonu nie należały dla Nacho do najłatwiejszych. Nie grał zbyt wiele, a jednocześnie i tak zdążył obejrzeć dwie czerwone kartki. Mimo wszystko cały czas czuł pełne wsparcie zarówno całego zespołu, jak i sztabu technicznego i dyrekcji Los Blancos. Teraz klub jest mu gotowy przedstawić propozycję nowego kontraktu, ale sam zawodnik ma potrzebę odkrycia czegoś nowego. I pieniądze nie mają tutaj żadnego znaczenia.

Mimo wszystko Nacho nie chce teraz odwracać swojej uwagi od tego, co najważniejsze – powalczenia o dublet w postaci La Ligi i Ligi Mistrzów. Oczywiście każda ze stron jest świadoma tego, że to, co wydarzy się po zakończeniu sezonu 2023/24, będzie obarczone dużym ładunkiem emocjonalnym. Decyzja jest podjęta i Florentino Pérez również ma tego świadomość. W czerwcu klub opuści człowiek, który 23 lata temu stawiał swoje pierwsze kroki w Realu Madryt.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!