City wygrywa przy ogromnej dominacji

Manchester City praktycznie bez żadnego problemu pokonał Luton Town, chociaż goście potrafili zdobyć bramkę honorową. Już w środę Obywatele podejmą Real Madryt w rewanżowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Mateo Kovačić zdobywa bramkę w meczu z Luton. (fot. Getty Images)

Spotkanie otworzyło się od doskonałej kontry, w której świetną okazję zmarnował Erling Haaland, ale po ponowieniu piłka ponownie trafiła do Norwega, który szczęśliwym uderzeniem od rywala trafił do siatki. City po golu całkowicie dominowało i nie dopuściło rywali w pierwszej połowie do ani jednego jakiegokolwiek strzału. Obywatele mieli swoje sytuacje, w tym słupek Nunesa, ale nie powiększyli prowadzenia w tej części gry.

W drugiej połowie obraz absolutnie się nie zmienił i w końcu mur gości skruszył Kovačić, który po rozegraniu rzutu rożnego trafił wolejem w okienko bramki rywali. Luton pierwszy groźny atak przeprowadziło po tym golu, gdy błąd na skrzydle popełnił Gvardiol, co dało gościom strzał w poprzeczkę. Spotkanie po kilku minutach domknął Erling Haaland, wykorzystując rzut karny wywalczony przez Doku.

Po tym trafieniu goście doszli do głosu i najpierw Ederson obronił groźną okazję Luton, a tuż po zdjęciu De Bruyne i Haalanda błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił Nunes, co dało honorową bramkę Barkleyowi. To trafienie obudziło gospodarzy, którzy dorzucili jeszcze imponujące trafienia Doku oraz Gvardiola.

5:1 Gvardiol 90' (asysta: Doku)

City: Ederson; Akanji, Dias, Gvardiol; Lewis, Kovačić; Nunes, Álvarez, De Bruyne (81', Gómez), Doku; Haaland (81', Bobb)
Pozostali na ławce: Ortega, Aké, Walker, Bernardo, Foden, Rodri i Grealish

NIEOBECNY:
John Stones – jak podało Daily Mail, nie jest w pełni sprawny.

17 kwietnia, środa, 21:00, Liga Mistrzów, Manchester City vs Real Madryt
20 kwietnia, sobota, 18:15, Puchar Anglii, Manchester City vs Chelsea [drugi półfinał w niedzielę to United vs Coventry]