Advertisement
Menu
/ SER, relevo.com, COPE

Zawieszono mecz trzeciej ligi przez rasistowskie obelgi

Po incydencie rasistowskim w meczu Primera División do podobnej sytuacji doszło także na poziomie trzecioligowym. Różnica jest taka, że tam zespół obrażanego zawodnika zszedł z boiska i zdecydował się już nie wracać.

Foto: Zawieszono mecz trzeciej ligi przez rasistowskie obelgi
Cheikh Kane Sarr, bramkarz Rayo Majadahonda, w listopadowym meczu Primera RFEF. (fot. Getty Images)

O dzisiejszym incydencie rasistowskim w meczu Getafe z Sevillą można przeczytać w tym artykule.

Do przypadku rasizmu doszło też po południu w meczu Primera RFEF, czyli na poziomie trzecioligowym, między Sestao i Rayo Majadahondą. W 83. minucie po golu gospodarzy na prowadzenie 2:1 bramkarz gości Sarr usłyszał z trybun rasistowską obelgę i ruszył sam zetrzeć się z kibicami, którzy ją wystosowali. Golkiper obejrzał czerwoną kartkę, bo piłkarz nie może doprowadzać do starcia z osobami zasiadającymi na trybunach, po czym jego drużyna zdecydowała się opuścić boisko w geście solidarności z kolegą.

„Nasza drużyna nie wróci na boisko, by wznowić mecz, po tym, jak nasz zawodnik otrzymał nieakceptowalne obelgi rasistowskie. Potępiamy wszelkiego typu rasistowskie obelgi w sporcie”, przekazało Rayo Majadahondą na portalu X. Wiceprezes klubu w mediach podkreślił, że bramkarza obrażała grupa kibiców, a wszystko słyszeli koledzy, więc podjęto decyzję o odmowie dalszej gry. Na razie nie wiadomo, jak zakończy się ta sprawa.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!