Niemcy wygrały z Holandią, kolejna asysta Kroosa [VIDEO]

Niemcy wygrały w Hamburgu z Holandią 2:1. Antonio Rüdiger i Toni Kroos rozegrali całe spotkanie.

Reprezentacja Niemiec kontynuuje przygotowania do Mistrzostw Europy. Dziś mierzyła się we Frankfurcie z Holandią i wygrała 2:1. Asystę przy decydującym trafieniu zaliczył Toni Kroos, który celnie dośrodkował z rzutu rożnego.

Spotkanie dużo lepiej zaczęło się jednak dla gości. Już w czwartej minucie Memphis dostrzegł dziurę między linią obrony a pomocy, a tam świetnie odnalazł się Veerman, który mocnym uderzeniem z woleja pokonał Ter Stegena. Odpowiedź Niemiec była jednak bardzo szybka i jeszcze bardziej efektowna.

Kroos rozegrał rzut wolny na krótko, piłka po podaniu Musiali trafiła do Mittelstädta, a zawodnik Stuttgartu pięknym strzałem wyrównał rezultat. Po tak dobrym początku można było oczekiwać kolejnych fajerwerków, ale mecz bardzo się uspokoił. Niemcy przejęli kontrolę, a dominował w tym oczywiście Kroos, który w całym meczu zaliczył aż 123 kontakty z piłką, w tym 2 celne dośrodkowania, 2 kluczowe podani.

Decydujący cios w 85. minucie zadał Füllkrug, który wcześniej zmienił na „dziewiątce” Havertza. Kroos dośrodkował z rzutu rożnego, a napastnik Borussii Dortmund uderzył głową i pokonał Verbruggena. Piłka nie zatrzepotała w siatce, jednak sędzia wskazał na środek boiska. W końcówce Holandia próbowała jeszcze doprowadzić do remisu, ale była już bezradna.

Antonio Rüdiger i Toni Kroos byli na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Ten pierwszy nie miał dużo pracy, zdecydowanie częściej pełnił funkcję jednego z rozgrywających niż broniących. Dobrze mu to wychodziło, a przy trafieniu rywala nie można mówić o żadnej jego winie.

Niemcy – Holandia 2:1 (1:1)
0:1 Veerman 4' (asysta: Memphis)
1:1 Mittelstädt 11' (asysta: Musiala)
2:1 Füllkrug 85' (asysta: Kroos)

Niemcy: Ter Stegen; Kimmich (79' Henrichs), Rüdiger, Tah, Mittelstädt (79' Raum); Andrich (59' Groß), Kroos; Musiala, Gündoğan (59' Führich), Wirtz (73' Müller); Havertz (73' Füllkrug)
Holandia: Verbruggen; De Ligt, Van Dijk, Aké; Dumfries, Schouten (75' De Roon), Veerman (89' Wieffer), Blind (89' Simons); Reijnders (66' Timber); Memphis (75' Weghorst), Malen (75' Gakpo)