/ Ostricz, Leszczu, Santi01, KRot

Świetny mecz i gol Endricka, trafienie Kubo [VIDEO]

W miniony weekend spośród zawodników związanych z Realem Madryt najlepiej wypadł Endrick który oprócz strzelenia gola pokazał się z bardzo dobrej strony. Do siatki trafił też Kubo, a linki do obu bramek można znaleźć poniżej w treści.

Endrick (fot. Getty Images)

Endrick (Palmeiras)*
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz ligi stanowej z Corinthians i spisał się bardzo dobrze. Przede wszystkim Endrick trafił do siatki bardzo mocnym strzałem ze skraju pola karnego, który dał prowadzenie Palmeiras. Był niezwykle aktywny, bo aż czterokrotnie uderzał na bramkę rywali, szukał dryblingów i zanotował aż trzy kluczowe podania. W wieku 17 lat stał się prawdziwym liderem mistrza Brazylii. Ostatecznie jednak Endrick zszedł w 83. minucie przy wyniku 2:0, a Palmeiras zremisowało 2:2.
Ocena SofaScore: 7,6/10

Peter Federico (Valencia CF)
Zadebiutował w barwach Valencii przeciwko Sevilli, wchodząc na boisko w 64. minucie. Na pewno szukał piłki, szukał pojedynków, choć te nie wychodziły mu najlepiej. Wprowadził nieco ożywienia, oddał jeden niecelny strzał i zanotował raczej spokojny debiut. Oby kolejne minuty w Primera były jeszcze bardziej owocne. W tym niezbyt pasjonującym meczu Valencia zremisowała z Sevillą 0:0.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena SofaScore: 6,7/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
W meczu z Villarrealem (1:1) na wyjeździe wszedł na boisko w 86. minucie, ale po jego wejściu wynik już się nie zmienił. Wygrał kilka pojedynków powietrznych (3 z 4), ale to by było na tyle. W najbliższą sobotę może stanąć przed nie lada wyzwaniem – Getafe zagra na wyjeździe z Barceloną.

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
Wybiegł w pierwszym składzie na wyjazdowe spotkanie z Betisem. Spisał się dobrze, a najlepszym tego dowodem jest czyste konto zachowane przez jego drużynę. Rafa miał 37 kontaktów z piłką i podawał celnie na poziomie 75% (18 na 24). Zanotował 4 wybicia, 2 przechwyty i zablokował jedno uderzenie. Był uważny i pewny w swoich interwencjach. Nie popełnił żadnego błędu. Dobra postawa Alavés w obronie poskutkowała bezbramkowym remisem na Benito Villamarín.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,2/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Marvin (Las Palmas)
Las Palmas przegrało w Madrycie z Atlético 0:5, a Marvin ma za sobą słaby występ. W ataku nie istniał, a w obronie również nie pomagał zbytnio pozostałym kolegom. W dodatku to właśnie Hiszpan w drugiej połowie sprokurował rzut karny, którego wykorzystał Correa. Marvin spisał się słabo, a Atletico pewnie wygrało 5:0.
Ocena WhoScored: 5,6/10
Ocena SofaScore: 6,3/10

Reinier (Frosinone Calcio)
W domowym meczu z Romą wrócił do wyjściowej jedenastki, ale w 75. minucie – przy wyniku 0:2 – opuścił boisko. Ostatecznie Frosinone przegrało 0:3, ale Reinier nie był jednym z głównych winnych porażki. Był zaangażowany w defensywie, szukał piłki za plecami napastnika, ale i jemu, i jego drużynie zabrakło skuteczności i dojrzałości. Frosinone oddało aż 25 strzałów, a mimo to Roma wróciła do stolicy z trzybramkową wygraną…
Ocena La Gazzetta dello Sport: 5,5/10
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Jesús Vallejo (Granada)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Almeríą, który Granada zremisowała 1:1.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
Jego zespół wygrał u siebie z Rio Ave, ale Aranda znów znalazł się poza kadrą. Pozostaje poza grą od 9 grudnia, a od 18 stycznia nie znalazł się nawet w kadrze meczowej Famalicão.

Sergio Arribas (UD Almería)
Wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Granadą. Zagrał nieźle, ale nie wybitnie. Miał 37 kontaktów z piłką, podawał celnie na poziomie 100% (25 na 25) i zaliczył 3 kluczowe podania. Co najważniejsze, zanotował dość przypadkową asystę przy golu Marca Pubilla. On sam też trafił do siatki w 23. minucie, ale ten gol nie został uznany z powodu spalonego podającego do niego Anthony’ego Lozano. Arribas zszedł z boiska w 65. minucie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Jego skrót można zobaczyć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W meczu z Realem Sociedad Hiszpan pojawił się na murawie dopiero w 72. minucie przy wyniku 2:0. W tamtym momencie gospodarze chcieli już przede wszystkim utrzymać pozytywny rezultat bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka w ataku. Marco oddał jeden strzał i to w zasadzie wszystko, za co można go wyróżnić. Zespół z Paryża wygrał 2:0.
Ocena SofaScore: 6,8/10

W meczu z Nantes wrócił do wyjściowej jedenastki, ale ponownie zanotował kiepskie zawody bez większej historii. Był niewidoczny, rzadko pokazywał się swoim kolegom i nie oddał ani jednego strzału. Wygrał dwa pojedynki, ale zanotował też sześć strat. Mecz do zapomnienia dla Hiszpana. Murawę opuścił w 62. minucie, a PSG wygrało 2:0.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na wyjazdowy mecz z Betisem. Ma za sobą niezły występ, w którym aktywnie udzielał się zarówno w rozegraniu akcji, jak i w fazie destrukcji. Miał 62 kontakty z piłką, podawał celnie na poziomie 70% (30 na 43), wygrał 6 z 11 stoczonych pojedynków, a także zanotował 3 wybicia oraz 2 przechwyty. Ponadto dwukrotnie uderzał na bramkę (jeden strzał celny, jeden zablokowany). Kilka razy odważnie podprowadził piłkę do przodu, czym dynamizował akcje swojego zespołu. Nie popisał się jednak w 48. minucie, gdy został ograny na skraju pola karnego przez Pablo Fornalsa, który był bliski zapisania przy swoim nazwisku asysty, ale zapobiegła temu interwencja Antonio Sivery przy strzale z bliska Juana Mirandy. Warto również zwrócić uwagę na to, że miał dużo strat – 16. Blanco przebywał na boisku w pełnym wymiarze czasowym, a jego Alavés zremisowało z Los Verdiblancos 0:0.

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Przerwa w rozgrywkach była bardzo burzliwa dla niego. Jego dalsze występy w Arabii Saudyjskiej stanęły pod znakiem zapytania, ale ostatecznie wrócił do gry w barwach Al-Ittihad. Wybiegł w podstawowym składzie na ligowe spotkanie z Al-Riyadh i spędził na murawie 70 minut. Oddał w tym czasie trzy strzały, jednak poza tym zbyt wiele nie pokazał. Dosyć rzadko był przy piłce i zaliczył sporo strat. Wyraźnie widać, że jeszcze nie wrócił do odpowiedniej dyspozycji po przerwie. Jego drużyna wygrała 2:0.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Rozegrał cały wyjazdowy mecz z Osasuną i spisał się przyzwoicie, pomimo porażki Cádiz. Sześć wybić, dwa przechwyty i bardzo solidne wyprowadzenie piłki. Nie zawinił bezpośrednio przy żadnej z bramek, ale trudno go też chwalić po spotkaniu, w którym jego drużyna przegrała 0:2.
Ocena SofaScore: 6,6/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Z powodu kontuzji przegapił mecz z Barceloną. Celta przegrała u siebie 1:2 i nadal ma tylko trzy punkty nad strefą spadkową.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
W Lidze Mistrzów rywalem Realu Sociedad było PSG. Kubo był daleki od swojej najlepszej wersji, choć w Paryżu rywale zawiesili poprzeczkę dosyć wysoko i nie można mieć do niego większych zastrzeżeń. Zwłaszcza w pierwszej połowie był aktywny, zanotował kilka ładnych zagrań, ale po przerwie wyglądało to już nieco gorzej. W sumie oddał jeden strzał i zaliczył trzy kluczowe podania, a ekipa Imanola Alguacila przegrała 0:2.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Z kolei w La Lidze Japończyk jest jedną z najważniejszych postaci w ataku Realu Sociedad i nie inaczej było w wyjazdowym starciu z Mallorcą. Od samego początku stwarzał duże zagrożenie, a w 37. minucie zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny, gdy po indywidualnym rajdzie i precyzyjnym strzale umieścił piłkę w siatce. W całym spotkaniu oddał dwa strzały, do których dołożył dwa kluczowe podania oraz trzy udane dryblingi. Warto również zwrócić uwagę na wygrane pojedynki, których zanotował aż siedem. Kubo ma za sobą kolejny udany występ, a Real Sociedad rzutem na taśmę wygrał 2:1.
Ocena WhoScored: 7,9/10
Ocena SofaScore: 8,1/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Nie znalazł się w kadrze na wyjazdowe starcie z Valencią, które Sevilla zremisowała 0:0. Oficjalnie wciąż jest kontuzjowany. Kilka tygodni temu pojawiły się informacje mówiące o tym, że Los Nervionenses rozpoczęli już negocjacje w sprawie rozwiązania kontraktu z 30-latkiem, ale od tamtej pory nie ma żadnych nowych wieści w tej sprawie. Przyszłość byłego napastnika Realu Madryt pozostaje zatem nieznana, a jego przygoda z klubem z Ramón Sánchez-Pizjuán może zakończyć się zdecydowanie wcześniej niż ktokolwiek przypuszczał.

Mario Gila (Lazio)**
W Lidze Mistrzów zaliczył bardzo dobry występ w spotkaniu z Bayernem Monachium. W defensywie miał dużo pracy i wywiązywał się z niej wzorowo. W powietrzu nie miał sobie równych. Zaangażował się również w ofensywę, czego nie ma w zwyczaju. Oddał dwa strzały, z czego jeden celny. Pomógł w utrzymaniu czystego konta i z powodu drobnego urazu opuścił boisko w 81. minucie. Lazio niespodziewanie wygrało 1:0.

Przerwa od gry nie była konieczna i Mario wyszedł w podstawowym składzie na mecz z rewelacyjną Bologną. Lazio prowadziło 1:0, ale ostatecznie przegrało 1:2. Hiszpan nie ponosi odpowiedzialności za stracone gole. Zagrał na swoim stabilnym wysokim poziomie. Był zawodnikiem Lazio, który zaliczył najwięcej kontaktów z piłką. Jego pozycja w składzie jest najmocniejsza, od kiedy trafił do Rzymu.
Ocena La Gazzetta dello Sport: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Słaba dyspozycja Miguela i całej Girony trwa. Tym razem w trudnym meczu wyjazdowym z Athletikiem Miguel odegrał ważną rolę, ale nie taką, jaką by chciał. To po jego absurdalnym, juniorskim wręcz błędzie Athletic wyszedł ponownie na prowadzenie chwilę po tym, jak Katalończykom udało się wyrównać. Miguel kompletnie nie radził sobie z Iñakim Williamsem. Choć był bardzo aktywny i chętnie brał się za rozgrywanie, popełnił fatalny błąd. Nie miał co prawda zbyt wielkiego wsparcia ze strony Juanpe, ale jednak można było się spodziewać po nim więcej.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 5,2/10
Ocena SofaScore: 5,7/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Na początku lutego w meczu z Gironą obrońca uszkodził więzadło poboczne strzałkowe i w najbliższych tygodniach nie zobaczymy go na murawie.

Zawodnik kolejki: Endrick