Advertisement
Menu
/ marca.com

Kto mówił, że transfer Mbappé będzie łatwy?

Telenowela z Kylianem Mbappé w roli głównej trwa i trwać będzie dalej.

Foto: Kto mówił, że transfer Mbappé będzie łatwy?
Fot. Getty Images

Kylian Mbappé 30 czerwca bieżącego roku wypełni swój kontrakt  z PSG i chce zagrać w Realu Madryt. Już w poprzednim roku wysłał oficjalne pismo do biur dyrekcji klubu, informując, że nie przedłuży obecnej umowy, co oczywiście wywołało ostatniego lata nie lada zamieszanie. Wszystko brzmi na dość proste, ale jeśli chodzi o jednego z najlepszuych piłkarzy na świecie, nic nie jest tak proste, na jakie wygląda. Rozwiązanie miało nadejść w styczniu, teraz w lutym, a pewnie nie skończy się na marcu. Być może i sam Kylian podjął już decyzję, ale z jego środowiska nie pojawiły się żadne informacje na ten temat.

Oczywiście, że piłeczka jest teraz po stronie Realu Madryt. W Paryżu jednak dziennikarze, którzy od lat podają wiarygodne informacje na temat mistrzów Francji, zapewniają, że nie będzie to wcale ścieżka usłana różami. Szczególnie, jeśli Królewscy tym razem chcą, żeby wszystko odbyło się według ich warunków, a z całą pewnością mają pozycję, by takie wymaganie stawiać. Los Blancos zderzają się jednak z Fayzą Lamari. To twardy orzech do zgryzienia. Nieustępliwa kobieta, która zrobi wszystko, aby narzucić swoje warunki, nawet jeśli ze swojej strony Kylian byłby gotów na pewne ustępstwa. I wydawać by się mogło, że na ten moment te warunki są dość dalekie od tego, co proponuje Real Madryt. "Gdyby zaoferowali nam 10 miliardów, zaakceptowalibyśmy tę ofertę. Tak działa system" - powiedziała agentka Kyliana w wywiadzie, zapytana o ostatnie przedłużenie umowy z PSG.

PSG zachowuje spokój, zdając sobie sprawę, że gra toczy się teraz w Madrycie. Dopóki Kylian niczego nie podpisał, na Parc des Princes są ostrożni. Al Khelaifi, Luis Campos i Luis Enrique chcą, aby napastnik został. Jakiś czas temu jednak zawarto również porozumienie w sprawie ewentualnej możliwości odejścia Kyliana.

W Paryżu zrozumieją każdą decyzję zawodnika, niezależnie od tego, czy chce zakończyć swój czas we Francji, czy zaakceptować ofertę Al Khelaifiego. Wierzą, że PSG jest ponad Kylianem i każdym innym graczem. Istnieje plan z Mbappé lub bez niego, a klub nie ugnie się pod życzeniami żadnego ze swoich zawodników. Katar zdecydował się na zmianę polityki klubu pod koniec ubiegłego sezonu, by postawić na Luisa Enrique i budować młodą, obiecującą drużynę z Mbappé jako punktem odniesienia.

Wydaje się zatem, że scenariusz uległ zmianie. Real Madryt chciałby go sprowadzić, a PSG jest przygotowane na jego odejście. Obie strony jednak twierdzą, że równowaga klubu są ponad wszystko. Obie nalegają na spełnienie swoich warunków.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!