Advertisement
Menu
/ marca.com, dw.com, statista.com, rynek-lotniczy.pl

Zmiana planów przez strajki w Niemczech

Królewscy będą mieli nieco utrudnioną podróż do Lipska. Powodem zmiany planów są strajki w transporcie, które zmuszą graczy Realu do lądowania na jednym z najmniejszych lotnisk w Niemczech.

Foto: Zmiana planów przez strajki w Niemczech
Lotnisko w Berlinie. Kein Eingang, czyli wejścia nie ma. Takie napisy w najbliższy poniedziałek będzie można ujrzeć także w Lipsku. (fot. Getty Images)

Niemieckie lotniska są w stanie alarmowym z powodu strajków ogłoszonych kilka tygodni temu. Przez naszych zachodnich sąsiadów przechodzi obecnie fala strajków pracowników transportu, co dotyka między innymi koleje, ale lotnictwo też ostatnio na tym cierpiało. Port lotniczy w Lipsku jest jednym z najmocniej dotkniętych strajkami. Jak ogłosił Verdi (Vereinte Dienstleistungsgewerkschaft – Zjednoczony Związek Zawodowy dla Sektora Usług), strajk ostrzegawczy rozpocznie się dziś wieczorem i potrwa do północy w poniedziałek.

W strajku udział biorą pracownicy ochrony i bezpieczeństwa, którzy są kluczowi do przeprowadzania operacji lotniczych. Są oni odpowiedzialni za kontrolę pasażerów, bagażu i personelu. Verdi domaga się podwyżek, wyższych premii funkcyjnych i wynagrodzenia za nadgodziny od pierwszej godziny nadliczbowej.

To powoduje, że w poniedziałek lotnisko w Lipsku może być całkowicie zablokowane, a Real Madryt, który we wtorek gra wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów właśnie z zespołem z Saksonii, musiał zmienić swoje plany. Królewscy tradycyjnie wylecą dzień przed meczem, ale miejscem docelowym nie będzie Lipsk, lecz port lotniczy Erfurt-Weimar.

To jedno z najmniejszych lotnisk pasażerskich w całych Niemczech. W 2022 roku obsłużyło niemal 136 tysięcy pasażerów – 360 razy mniej niż port we Frankfurcie. Dla porównania nieco więcej podróżujących obsłużyło lotnisko w Łodzi (około 180 tysięcy), a nieco mniej – Olsztyn-Mazury (około 111 tysięcy).

Po około 3-godzinnej podróży i wylądowaniu w Erfurcie Królewskich czeka jeszcze przejechanie autokarem około 160 kilometrów. W Lipsku zawodnicy Realu będą zakwaterowani w hotelu Steigenberger Grandhotel Handelshof, który usytuowany jest w samym centrum miasta i około 4 kilometry od stadionu, na którym odbędzie się wtorkowa potyczka. Wieczorem, w dniu podróży, odbędzie się oficjalny trening Realu na tym obiekcie, a także konferencja prasowa z udziałem trenera i jednego z zawodników. Na razie nienaruszony pozostaje za to plan powrotu. Piłkarze powinni wrócić do stolicy Hiszpanii w nocy z wtorku na środę.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!