Advertisement
Menu
Partnerem portalu w trakcie EURO jest VIVUS!
/ marca.com

Casillas: Powrót Courtois w tym sezonie byłby przedwczesny

Iker Casillas jako ambasador La Ligi przyleciał do Las Vegas na zaplanowany na 11 lutego Super Bowl. Przy okazji udzielił na miejscu kilku wypowiedzi dla dziennika MARCA.

Foto: Casillas: Powrót Courtois w tym sezonie byłby przedwczesny
Iker Casillas (fot. Getty Images)

– Stabilizacja w Realu Madryt? W klubie jest spokój do momentu pierwszej porażki, która mogłaby oznaczać odpadnięcie z danych rozgrywek. Kilka tygodni temu przegraliśmy w Copa del Rey i to ponownie sprawiło, że niektórzy mogliby zacząć nieco wątpić w zaangażowanie zawodników. Jednak prawda jest taka, że w Lidze Mistrzów i w La Lidze rozgrywamy bardzo dobry sezon. Real Madryt musi w dalszym ciągu utrzymywać tę linię.

– Kontuzja Courtois? Pierwsze, co musi zrobić, to upewnić się, że rehabilitację przeszedł w najlepszy możliwy sposób. Myślę, że próba powrotu jeszcze w tym sezonie byłaby przedwczesna. Musi skupić się na tym, aby jak najlepiej się przygotować do kolejnego sezonu. Kepa przyszedł na ten sezon jako jego zastępca, a Łunin bardzo dobrze odpowiada na otrzymane zaufanie… Obaj udowadniają, że mają poziom, aby być bramkarzami Realu Madryt.

– Carlo to idealny trener dla Realu Madryt. Już od dawna to udowadnia. Wyciąga ze swoich zawodników jak najwięcej. Bardzo dobrze sobie radzi z prowadzeniem całego zespołu.

– Krytyka Xaviego? Szkoda, że futbol nie ma pamięci. Nie pamiętasz, co robiłeś przez naprawdę długi czas. On był piłkarską legendą swojego klubu, jako trener Barcelony uczestniczył w zdobyciu mistrzostwa Hiszpanii w poprzednim sezonie… Wszystko mija jednak tak szybko i tak nagle, że znów z miejsca oczekują od ciebie kolejnych sukcesów. Codziennie, co trzy dni… Na pewno podjął najlepszą możliwą decyzję dla siebie, dla swojej rodziny i ogólnie dla wszystkich, którzy go otaczają. Skoro się na to zdecydował, to znaczy, że decyzja była podjęta już od dawna. W hiszpańskim futbolu czasami potrzebujemy nieco cierpliwości i szacunku wobec pewnych instytucji, legend…

– Super Bowl? Jest wszechobecny odkąd tylko pojawiłem się na lotnisku w Las Vegas. Bardzo dobrze rozumiem Super Bowl, który jest wydarzeniem o wielkiej skali i budzącym zainteresowanie wśród wielu kibiców. Porównania do finału Ligi Mistrzów? To coś innego. To nie ma nic wspólnego z tym, jak przeżywasz tak ważny mecz od środka. Wtedy jesteś nieco nieobecny wobec tego wszystkiego, wyizolowany… Będąc tutaj zdajesz sobie sprawę z tego, z czym to się wiąże.

– Potencjał NFL w Hiszpanii? Wraz z rewolucją technologiczną, która do wszystkiego nas przybliżyła, myślę, że cała Europa, a w tym również Hiszpania baczniej śledzi NFL. A możliwość pojawienia się NFL na Santiago Bernabéu to coś niesamowitego. Utrzymywanie relacji na linii La Liga – NFL byłoby czymś dobrym dla obu stron.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!