Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ RealMadridTV

„Błędy sędziego na Gironę kosztowały Real Madryt mistrzostwo”

Real Madryt wypuścił filmik na sędziego sobotniego meczu z Gironą. Materiał jest całkowicie skopiowany z przeszłości i nie ma w nim wzmianki o ostatnim finale Superpucharu Hiszpanii z Barceloną.

Foto: „Błędy sędziego na Gironę kosztowały Real Madryt mistrzostwo”
Juan Martínez Munuera, sędzia główny meczu na szczycie La Ligi między Realem Madryt a Gironą. (fot. Getty Images)

Przed arabskim Klasykiem z Barceloną sprzed kilku tygodni RealMadridTV wypuściło ten filmik na Juana Martíneza Munuerę, który poprowadzi sobotni mecz Realu Madryt z Gironą. Po ogłoszeniu obsadzenia go na to spotkanie na szczycie oczywiście wypuszczono o nim materiał, ale w praktyce względem wideo sprzed kilku tygodni zmieniono tylko wstęp i zakończenie filmiku. Analizowane akcje pozostały dokładnie takie same.

„Ten sędzia tydzień po tygodniu notuje błędy, które poważnie krzywdzą Real Madryt. Do stopnia, w którym te błędy pozbawiły Real Madryt mistrzostwa”, rozpoczyna się materiał. Z kolei na koniec słyszymy: „Juan Martínez Munuera ma długą listę błędów w ostatnich sezonach. Błędów, które poważnie krzywdziły Real Madryt do tego stopnia, że te błędy kosztowały go mistrzostwo”.

Klub pomija więc całkowicie sędziowanie w finale ostatniego Superpucharu Hiszpanii, gdzie ten sędzia między innymi podyktował na boisku rzut karny za podwójny faul Araújo na Viniciusie oraz następnie wyrzucił stopera Barcelony z boiska za dwie żółte kartki.

* * *

Sędzią VAR będzie Javier Alberola Rojas, czyli arbiter główny jedynego przegranego ligowego meczu Realu Madryt w tym sezonie – wyjazdowych derbów z Atlético Madryt. Jego filmik rozpoczyna się od informacji, że bilans z tym arbitrem to zaledwie 5 wygranych w 9 meczach (przy 3 porażkach i 1 remisie) oraz zawiera następujące akcje:

  • brak faulu na Bellinghamie przed golem Atlético na 0:1; brak czerwonej kartki za faul Gimeneza na Rodrygo; brak uznania gola na 2:2 za spalonego Rüdigera we wrześniowych derbach [sędziował na boisku]
  • brak odgwizdania wielu fauli i brak kartek za wiele ostrych fauli Atlético; brak karnego Saula na Rodrygo w styczniowym półfinale Superpucharu Hiszpanii [boisko]
  • anulowanie gola Rüdigera przeciwko Valencii za rzekomy faul w ataku Benzemy [boisko, sezon 2022/23]
  • brak odgwizdania trzymania Brahima przez Salvę Sevillę w polu karnym w przegranym meczu z Mallorcą [boisko, sezon 2019/20]
  • brak karnego Olivana na Rodrygo w wygranym meczu z Mallorcą [boisko, sezon 2021/22].

„Jego błędy zawsze krzywdzą jeden zespół i jego błędy doprowadziły do jedynej porażki Realu Madryt w tej lidze”, podsumowała go klubowa telewizji.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!