Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ as.com

„Wielki transfer Florentino”

José Martínez Sánchez „Pirri”, Pedja Mijatović, José Antonio Camacho, Míchel, Guti, Fernando Morientes i Álvaro Benito w rozmowie z dziennikiem AS podzielili się swoimi przemyśleniami na temat Jude'a Bellinghama. Przedstawiamy wypowiedzi legend Realu Madryt.

Foto: „Wielki transfer Florentino”
Fot. Getty Images

Pirri
– Jest świetnym chłopakiem, uprzejmym. Ma zwycięski charakter, jest wspaniałym kolegą z drużyny. Jeśli chodzi o grę, to jest zawodnikiem kompletnym. Znakomicie prowadzi piłkę, jest elegancki, pracowity, ma bardzo dobrą wizję. Przede wszystkim to piłkarz, który gra dla drużyny. Oglądanie jego gry jest czymś wspaniałym, głównie przez jego jakość i zaangażowanie. Dawno nie widziałem piłkarza tak kompletnego. My, madridistas, jesteśmy zachwyceni, że mamy go u siebie. 

Mijatović
– Jego sposób adaptacji, gry, rozumienia się z kolegami, którzy, nie zapominajmy, są również wielkimi piłkarzami… to imponujące. Sposób, w jaki udało mu się połączyć z madridismo od pierwszej minuty w klubie, mówi mi, po pierwsze, że jest bardzo inteligentnym dzieciakiem. Po drugie, wydaje się być predestynowany do bycia zawodnikiem Realu Madryt. Nadal nie wierzę we wszystko, co robi. Dwa miesiące rywalizacji, a on już gra i zachowuje się jak weteran, jakby był tam od 10 lat. Ci z nas, którzy grali w tym klubie, wiedzą, że to bardzo skomplikowane, bardzo trudne. I to wiele o nim mówi. Ale to, co uderza mnie najbardziej, poza golami i grą, to jego zachowanie i więź z klubem, z fanami. Nikt nigdy nie zrobił tego tak szybko i tak dobrze.

Camacho
– Obecnie to piłkarz na topie. Myślę, że potrzebował takiej drużyny jak Real Madryt, aby nawet w wieku 20 lat osiągnąć tak wysoki poziom w profesjonalnym futbolu. Udowadnia to zarówno w reprezentacji Anglii, jak i w Realu. Powtarzam, ma przed sobą jeszcze wiele lat. Jest nowoczesnym zawodnikiem, którego chciałaby mieć każda drużyna. Chociaż prawdą jest, że trzeba też mieć trochę cierpliwości. Zachowajmy spokój i miejmy nadzieję, że będzie taki przez wiele lat, że to dopiero początek wielkiej kariery. Jeśli pewnego dnia zostanie numerem jeden, będzie to miało wpływ na Real Madryt i to jest interesujące. Przewiduję dla niego wspaniałą przyszłość, ale powtarzam się: zachowajmy trochę spokoju.

Míchel
– Sprawa jest prosta, on jest wyjątkowy. Ponadto gra dla wielkiego klubu, więc obie strony czerpią z siebie nawzajem. To nie pierwszy raz, gdy przytrafia się to zawodnikowi na takim poziomie i nie pierwszy raz, gdy przytrafia się to Realowi Madryt. Jest niesamowitym graczem i pokazuje, że z tymi kolegami z drużyny i wsparciem klubu może dawać takie liczby. Zdarzało się to w historii i wszyscy na tym skorzystaliśmy: zawodnicy indywidualnie oraz klub jako całość. Ten transfer jest wielkim sukcesem. 

Guti
– Jest najbardziej kompletnym pomocnikiem we współczesnym futbolu. To zawodnik, który ma wszystkie cechy potrzebne do współczesnej gry. Silny fizycznie, podłącza się do ataku z drugiej linii, a do tego strzela wiele bramek. Jego gra, charyzma i sposób zjednywania sobie Bernabéu czynią z niego prawdziwego lidera w szatni. Krótko mówiąc, Florentino dokonał wielkiego transferu. To zawodnik, który od samego początku wiedział, że chce przyjść do Realu Madryt, taki był jego cel. To również sprawiło, że stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny przez fanów. Gdy ktoś mówi i pokazuje, że jego marzeniem jest gra tutaj, w tym klubie… Ma warunki, by naznaczyć epokę.

Morientes
– Zadziwia mnie jego wieku i to, jak wysoko jest w hierarchii. To nie jest kwestia jednego dobrego występy. Są gracze, którzy przychodzą, mają dwa dobre mecze i to wszystko. On jest bardzo regularny od początku sezonu. Fani go lubią, a on wygląda na szczęśliwego. Często zdarza się, że przychodzą obcokrajowcy i trudno im się zaadaptować. Widać, że Jude, pomimo swojego wieku, może być liderem zespołu. Ma ogromny talent. Kiedy dostaje piłkę, zawsze czuć, że coś może się wydarzyć. A kiedy ma przestrzeń do biegania, jest najszybszy i najbardziej elegancki. Dostrzegam w nim również instynkt napastnika, dlatego zdobywa tak wiele bramek. Nie jest jednym z tych, którzy pozostają w drugiej linii i wchodzą w pole karne. Zawsze biegnie do dobitek, wchodzi w pole karne, szuka piłki. Przyciąga uwagę wszystkich. 

Álvaro Benito
– Jest znacznie lepszy niż wszyscy myśleliśmy. Jeśli wyobrażaliśmy sobie świetnego gracza lub kogoś, kto może być genialny w przyszłości… on przekroczył wszelkie oczekiwania. Nie odważyłbym się powiedzieć, jakie są jego konkretne zalety, ponieważ wszystko robi dobrze. Zdobywa bramki, ma charyzmę, inteligencję, siłę fizyczną, poświęca się dla zespołu. Ma wszystko absolutnie wszystko.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!