Advertisement
Menu

Dzisiejsze okładki

Konflikt między Federacją a piłkarkami oraz start Ligi Mistrzów to najważniejsze kwestie poruszane na poniedziałkowych okładkach największych dzienników sportowych w Hiszpanii.

Foto: Dzisiejsze okładki
Fot. własne

MARCA

Article photo

„Rana się pogłębia” – Montse Tomé niespodziewanie powołała te, które zrezygnowały z gry w reprezentacji, a one podtrzymują swoje stanowisko: RFEF nie jest w stanie wymagać od nich stawienia się na zgrupowaniu. Federacja wydała komunikat, w którym zobowiązała się do zmian. Selekcjonerka zasugerowała, że doszło do porozumienia z zawodniczkami. Te zaprzeczają jakiemukolwiek zbliżeniu i oskarżają RFEF o narażanie ich na ewentualne kary. Spotkanie zaplanowano na dziś na godzinę 11:30, ale piłkarki twierdzą, że formalne uchybienie ma na celu uniknięcie imperatywu prawnego i starają się nie pojawiać.

Wraca Liga Mistrzów! Barcelona przejdzie test w Europie, po tym jak przez dwa lata nie wychodziła z grupy. Atlético poszuka odkupienia w Rzymie po wpadce z Valencią i z derbami na horyzoncie. Nadal: „Myślę, że chciałbym zostać prezesem Realu”. Carlota Ciganda: „Nigdy nie sądziłem, że Solheim zostanie sprzedany do Hiszpanii”.

AS

Article photo

„Otwarta wojna” – Montse Tomé powołała piętnaście mistrzyń, które wcześniej zrezygnowały z gry w kadrze. Zapewniła, że porozmawia z piłkarkami, ale one wypuściły komunikat, że pozostają nie do powołania. Rząd stoi po stronie zawodniczek, ale poprosi ich o stawienie się na wezwanie i ostrzega, że „zastosuje Prawo Sportu” wobec tych, którzy tego nie zrobią.

Lamine Yamal rusza po kolejny rekord. Wychowanek może zostać najmłodszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów. Atleti zmierzy się z najsłabszym rywalem. Simeone ma do dyspozycji tylko piętnastu piłkarzy z pola. Sandra Sánchez: „Kontynuowałbym podróż do Paryża”. Nadal: „Chciałbym zostać prezesem Realu”. Druga ofiara w aferze seksualnej w szkółce Realu. Javier Guillén: „Nikt nie będzie mógł powiedzieć, że był znudzony tą Vueltą”.

Mundo Deportivo

Article photo

„Droga do Wembley” – Barcelona rozpoczyna grę w Europie, mając zespół, który pozwala marzyć i z chęcią zapomnienia od dwóch przeciętnych latach. Mięśnie drużyny Xaviego i przystępni przeciwnicy dodają skrzydeł ambicjom Blaugrany.

Wielkie zamieszanie. Montse Tomé powołała niektóre mistrzynie świata bez wcześniejszej zapowiedzi czy porozumienia. Piłkarki, narażone na sankcje, żałują zaistniałej sytuacji i powołują się na uchybienia formalne w powołaniach. Dobry mecz z Girony, która idzie do góry. Nowa ofiara w aferze seksualnej w szkółce Realu. Atleti poszuka odkupienia w Rzymie. Nadal: „2024 może być moim ostatnim rokiem”.

Sport

Article photo

„Dosyć tego!” – Federacja zaprezentowała Montse Tomé, która ogłosiła listę powołanych piłkarek, ale część z nich nie chce być powoływana. Zawodniczki są zmuszone stawić się na zgrupowaniu i zakomunikowały, że będą szukać wyjścia prawnego.

Zaczyna się Liga Mistrzów prawdy. Reakcja Atlético Madryt wiedzie przez Rzym. Obrońca tytułu rozpoczyna rozgrywki w domu. Trudny sprawdzian dla Lusia Enrique w Dortmundzie. Ferrari oddaje hołd Sainzowi.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!