5. kolejka: Real wraca na pozycję lidera

Dobiegła końca niedzielna rywalizacja w Primera División, więc czas rzucić okiem na układ tabeli.

Po wczorajsze demolce, jaką Barcelona sprawiła Betisowi, rozpoczęliśmy niedzielne granie w Hiszpanii od starcia Getafe z Osasuną. Mogło się wydawać, że wcale nie będzie to zbyt pasjonujące spotkanie, ale padło aż pięć bramek, a Getafe ostatecznie sięgnęło po trzy punkty i wygrało 3:2. Następnie Villarreal nie rozpoczął najlepiej meczu z Almeríą, ale potrafił przeprowadzić remontadę i ostatecznie wygrać 2:1 w pierwszym meczu Pachety za sterami.

Wielkim wydarzeniem tego dnia był powrót Sergio Ramosa do Sevilli. Cesarz rozpoczął spotkanie z Las Palmas od początku i na pewno można powiedzieć, że wprowadził dużo spokoju i doświadczenia do linii defensywnej Andaluzyjczyków. Las Palmas, które miało pewne przygody z samolotem do Madrytu, przegrało w kolejnym spotkaniu. Sevilla wygrała 1:0 i były to pierwsze punkty podopiecznych Mendilibara w tym sezonie. Wieczorem natomiast Real Madryt podejmował Real Sociedad i były to dwie różne połowy. W pierwszej błyszczeli goście, na czele z Take Kubo, a schodząc na przerwę wygrywali 1:0. Drugą jednak Królewscy rozpoczęli od mocnego uderzenia, czyli gola Fede Valverde. Nieco później świetną główką do siatki trafił Joselu. Przy obu golach asystował Fran García. Królewscy wygrali i po pięciu kolejkach sezonu mają komplet punktów.