Advertisement
Menu
/ elconfidencial.com

El Confidencial: Trzech piłkarzy Realu Madryt zatrzymanych ws. afery seksualnej

Guardia Civil zatrzymała przynajmniej trzech piłkarzy Realu Madryt w sprawie domniemanego naruszenia intymności seksualnej. Jeden z graczy ze szkółki miał nagrać stosunek z małoletnią i rozesłać filmik kolegom bez jej zgody.

Foto: El Confidencial: Trzech piłkarzy Realu Madryt zatrzymanych ws. afery seksualnej
Fot. Getty Images

El Confidencial podaje, że sprawa powstała na podstawie skargi złożonej 6 września w Sancie Maríi de Guíi w prowincji Las Palmas. Matka małoletniej dziewczyny zgłosiła, że jej córka stała się podmiotem filmiku seksualnego, który następnie został rozesłany dalej bez jej zgody przez autora wideo. Do zdarzenia miało dojść w Mogán na Gran Canarii.

Portal wskazuje, że autor oraz przynajmniej dwie inne zamieszane w to osoby zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i doprowadzeni na komisariaty, gdzie rozpoczęto wobec nich odpowiednie czynności. Okazuje się, że wszyscy są piłkarzami Realu Madryt. Relevo twierdzi, że wszyscy zostali zatrzymani dzisiaj w ośrodku w Valdebebas.

El Confidencial informuje, że chodzi o graczy odpowiednio ze szkółki juniorów, trzeciego zespołu oraz Castilli, czyli drugiego zespołu Królewskich. Główny podejrzany, czyli autor nagrania, miał relację z 16-letnią Hiszpanką. Miał on odbyć stosunek seksualny z małoletnią za jej zgodą, ale nagrał go i ten filmik rozsyłał dalej już bez zgody dziewczyny.

Na razie wiadomo o trzech piłkarzach, ale źródła związane ze śledztwem nie wykluczają kolejnych zatrzymań w związku z zarzutem naruszenia intymności seksualnej i ujawnienia tajemnicy o charakterze seksualnym, w tym graczy z pierwszej drużyny. Śledczy mają być przekonani, że filmik krążył po wielu szatniach w klubie. Na razie będą badać telefony zatrzymanych, które mogą ujawnić więcej informacji w tej sprawie.

El Confidencial zaznaczył, że Real Madryt odmówił komentarza w tej sprawie.

AKTUALIZACJA 19:27 Radio SER podaje, że zawodnicy po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni do domu. Funkcjonariusze rozpoczęli analizę danych pozyskanych z telefonów tej trójki piłkarzy. Relevo podaje, że cała trójka należy do zespołów Castilli i Realu C.

AKTUALIZACJA 19:33 Relevo opisuje, że jeśli oskarżony w takiej sprawie jest pełnoletni, to sprawa zależy także od tego, czy filmik seksualny został nagrany bez zgody ofiary. Już samo nagranie bez jej zgody, może przynieść od 1 do 4 lat więzienia, a rozesłanie go dalej podnosi te widełki do zakresu od 2 do 5 lat. Jeśli ofiara jest małoletnia, kary mogą zostać zwiększone. Karą do 3 lat więzienia mogą zostać ukarane też osoby, które rozsyłają takie wideo dalej, gdy wiedzą, że filmik powstał bez zgody ofiary lub jest rozsyłany bez jej zgody.

AKTUALIZACJA 19:34 SER dodaje, że źródła z Realu Madryt podkreślają, że według ich wiedzy, stosunek i jego nagranie odbyły się za zgodą ofiary, ale oskarża się zawodników o rozsyłanie taśmy dalej bez jej zgody.

AKTUALIZACJA 19:44 Oficjalny komunikat klubu w tej sprawie.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!