2. kolejka: Real pozostaje liderem po remisie Atlético

Atlético Madryt było liderem po pierwszej kolejce LaLigi, jednak w drugiej kolejce nie potrafiło zdobyć kompletu punktów na Estadio Benito Villamarín. Zespół Diego Simeone zremisował z Betisem 0:0.

Po wczorajszym występie Realu Madryt w Almeríi Królewscy zajęli pierwszą pozycję w tabeli LaLigi, czekając na odpowiedź lidera po pierwszej kolejce, Atlético. Zanim jednak rywal Los Blancos zza miedzy wybiegł na murawę, oczy wielu kibiców hiszpańskiej piłki były skupione na Montjuïc, gdzie Barcelona pokonała Cádiz 2:0 po trafieniach Pedriego i Ferrana.

Atlético było faworytem potyczki z Betisem, ale w pierwszej połowie wyglądało katastrofalnie. Nie oddało ani jednego strzału, choć Bogiem a prawdą – Andaluzyjczycy też ani razu nie zatrudnili bramkarza rywali. Dominacja gospodarzy była jednak niepodważalna. Dobrze grał Isco (MVP spotkania), a najlepszej okazji po jego podaniu nie wykorzystał Aitor Ruibal. Po przerwie wreszcie zobaczyliśmy zawodników Los Colchoneros na murawie, ale pomimo przewagi brakowało groźnych sytuacji. Ostatecznie mecz pucharowiczów rozczarował, a kibice w Sewilli nie zobaczyli ani jednego gola.