REKLAMA
REKLAMA

Dwanaście piłkarek Realu w ćwierćfinałach mundialu

Zakończyła się faza 1/8 finału mundialu kobiet. W tej fazie rozgrywek z turniejem pożegnały się Dunki Svava i Bruun.
REKLAMA
REKLAMA
Dwanaście piłkarek Realu w ćwierćfinałach mundialu
Fot. Getty Images

Na mundial do Australii i Nowej Zelandii, doliczając najnowsze nabytki Las Blancas, pojechało aż 15 zawodniczek, które reprezentują następujące kraje:

REKLAMA
REKLAMA

Hiszpania: Misa, Ivana, Olga, Rocío, Teresa, Zornoza, Athenea i Oihane
Francja: Toletti i Feller
Kolumbia: Linda
Brazylia: Kathellen
Dania: Svava i Bruun
Australia: Raso.

W grupie z turniejem pożegnała się Kathellen, bo Brazylia w grupie potrafiła wygrać jedynie z Panamą, a porażka z Francją i remis z Jamajką sprawił, że Canarinhas odpadły z turnieju. W 1/8 finału do domu udały się także Svava i Brunn, których Dania przegrała z Australią po golu Raso, która od nowego sezonu będzie piłkarką Las Blancas. W grze pozostaje więc 12 piłkarek Realu Madryt.

W 1/8 finału najgłośniejszym echem odbiła się porażka ostatnich dwukrotnych mistrzyń świata Amerykanek, które przegrały w karnych ze Szwecją, a ostatniego decydującego gola w serii jedenastek uznano dosłownie o milimetry:

WYNIKI 1/8 FINAŁU KOBIECEGO MUNDIALU:
Szwajcaria 1:5 Hiszpania
Holandia 2:0 RPA
Japonia 3:1 Norwegia
Szwecja 0:0 (k.5:4) Stany Zjednoczone
Australia 2:0 Dania
Francja 4:0 Maroko
Anglia 0:0 (k. 4:2) Nigeria
Kolumbia 1:0 Jamajka.

ĆWIERĆFINAŁY KOBIECEGO MUNDIALU
Piątek, 11 sierpnia
3:00 Hiszpania vs Holandia
9:30 Japonia vs Szwecja

Sobota, 12 sierpnia
9:00 Australia vs Francja
12:30 Anglia vs Kolumbia

REKLAMA
REKLAMA

Mecze kobiecego mundialu w Polsce można oglądać na platformie Viaplay. Po odpadnięciu Amerykanek faworytkami turnieju są Angielki, a za nimi najwyżej ocenia się szanse Hiszpanek, Japonek i Australijek.

Pierwsze Królewskie niepowołane na ten turnieju już rozpoczęły przygotowania do sezonu, w którym rozgrywki ligowe ruszą w połowie września.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

REKLAMA