Jeszcze niedawno Willy Hernangómez wspierał koszykarzy Realu Madryt na trybunach, a teraz może zostać zawodnikiem Barcelony. Jak donosi portal The Home of Glory, negocjacje znajdują się już na bardzo zaawansowanym etapie. Ostatnie słowo należy co prawda do madrytczyków, jednak nie zamierzają z niego skorzystać i Willy może w przyszłym sezonie bronić barw Barçy.
Real Madryt posiada prawa do Hernangómeza w Hiszpanii. Co to oznacza? Że Królewscy mogą wyrównać ofertę innej hiszpańskiej drużyny, czyli w tym wypadku Barcelony. Jeśli by się na to zdecydowali, to Willy mógłby wybierać między dołączeniem do Realu Madryt i odejściem do zagranicznego klubu. W tym scenariuszu przenosiny do Barçy byłyby dalej możliwe, chociaż mało prawdopodobne, bo zawodnik musiałby odmówić Królewskim, a Katalończycy zapłacić Realowi Madryt uzgodnioną kwotę.
W przypadku braku wyrównania oferty, a tak zdaniem The Home of Glory się stanie, Willy bez żadnych przeszkód może zostać zawodnikiem Barcelony. W tym momencie jest graczem bez klubu po rozwiązaniu umowy z New Orleans Pelicans. Warto dodać, że Willy jest wychowankiem Realu Madryt i spędził jeden sezon w pierwszej drużynie Królewskich. Później odszedł do NBA, gdzie bronił barw New York Knicks, Charlotte Hornets i New Orleans Pelicans. The Home of Glory informuje również, że Katalończycy złożyli również propozycję Juancho Hernangómezowi, który ostatnio grał w Toronto Raptors.
Komentarze (3)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się