Koszykarze przegrywają w pierwszym półfinale

Koszykarski Real Madryt przegrał z Joventutem w pierwszym meczu półfinałowej serii ligi ACB. Kolejny mecz już w czwartek. Gra się do 3 zwycięstw.

Królewscy bardzo mocno rozpoczęli spotkanie i uzyskali nawet 8-punktowe prowadzenie, ale goście szybko znaleźli dobry rytm i mecz był długo bardzo wyrównany, a w drugiej kwarcie Joventut wyszedł na swoje pierwsze prowadzenie. Na przerwę udano się z 3-punktowym prowadzeniem rywali. Liderem punktowym Królewskich w pierwszej części spotkania był Hanga z 11 oczkami, a po 7 punktów dorzucili Tavares i Yabusele. Zaledwie 3 punkty dorzucił Musa, a zrobił to w pierwszym rzucie drużyny w meczu.

Joventut na starcie drugiej połowy odskoczył nawet na 12 punktów dzięki trójkom Guya czy Tomicia. Królewscy w przeciwieństwie do przeciwników mieli duże problemy z rzutami z dystansu i w pewnym momencie rozpadli się w obronie. Powolna remontada rozpoczęła się dzięki lepszej grze Musy i trójkom Hezonji. Ostatecznie czwartą kwartę rozpoczynano z zaledwie 3-punktowym deficytem.

Na 6 minut przed końcem meczu Królewscy w końcu dogonili przeciwników i odrobili całe straty serią punktową 14:6. Goście jednak cały czas odpowiadali głównie poprzez indywidualne akcje Guya i w ciągu dwóch minut odskoczyli na 6 punktów. Real Madryt znowu zawodził zza łuku, a u rywali sam Guy trafił 8 trójek! Ostatecznie Realowi nie udało się wykonać kolejnego zrywu i stracił przewagę parkietu w półfinałowej serii.

83 – Real Madryt (22+17+25+19): Williams-Goss (2), Hanga (11), Tavares (18), Yabusele (9), Musa (18); oraz Causeur (0), Hezonja (6), Randolph (4), Rudy (5), Hezonja (7), Rodríguez (5), Llull (5), Ndiaye (0).

93 – Joventut Badalona (18+24+25+26): Tomić (18), Vives (5), Parra (11), B(6), Brodziansky (2), Guy (30); oraz Ventura (0), Birgander (0), Ellenson (3), Busquets (8), Feliz (16) i Rodríguez (0).