REKLAMA
REKLAMA

Trzech piłkarzy Realu powołanych do kadry Francji

Didier Deschamps ogłosił kadrę Francji na czerwcowe mecze eliminacji do EURO 2024. Na liście znalazło się trzech piłkarzy Realu Madryt.
REKLAMA
REKLAMA
Trzech piłkarzy Realu powołanych do kadry Francji
Fot. Getty Images

Didier Deschamps ogłosił listę 23 zawodników powołanych na czerwcowe mecze eliminacji EURO 2024 z Gibraltarem (16 czerwca) i Grecją (19 czerwca). Największą niespodzianką jest powrót do kadry Les Blues Ferlanda Mendy'ego, który będzie miał szansę założyć koszulkę Trójkolorowych po niemal 9-miesięcznej absencji. Defensor Realu Madryt, który decyzją Deschampsa nie znalazł się w kadrze na mundial w Katarze, po raz ostatni wystąpił w narodowych barwach 25 września ubiegłego roku w przegranym 0:2 meczu z Danią. 

REKLAMA
REKLAMA

Wśród powołanych znalazło się też dwóch innych piłkarzy Królewskich, Eduardo Camavinga y Aurélien Tchouaméni. Do kadry Francuzów wraca też Christopher Nkunku, który przegapił mundial z powodu kontuzji. Poza listą znalazł się za to Alexandre Lacazette, który mimo bardzo dobrego sezonu nie znalazł uznania w oczach Deschampsa, oraz kontuzjowani Paul Pogba czy N'Golo Kanté.

KADRA FRANCJI NA CZERWCOWE ZGRUPOWANIE
Bramkarze: Maignan, Aréola i Samba.
Obrońcy: Disasi, Wesley Fofana, Theo Hernández, Konaté, Upamecano, Koundé, Ferland Mendy i Pavard.
Pomocnicy: Camavinga, Youssouf Fofana, Tchouaméni, Griezmann i Rabiot.
Napastnicy: Coman, Dembélé, Giroud, Kolo Muani, Mbappé, Nkunku i Marcus Thuram.

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

REKLAMA