Advertisement
Menu
/ marca.com

Berbatow: Kane byłby wielkim transferem dla Realu Madryt

Były napastnik między innymi Tottenhamu i Manchesteru United, Dimityr Berbatow, udzielił wywiadu agencji EFE. Poniżej przedstawiamy te wypowiedzi Bułgara, które dotyczą bezpośrednio lub pośrednio Realu Madryt.

Foto: Berbatow: Kane byłby wielkim transferem dla Realu Madryt
Fot. Getty Images

Czy dominacja Sevilli w Lidze Europy jest porównywalna z tą Realu Madryt w Lidze Mistrzów?
To uczciwe porównanie, ponieważ wygranie tych rozgrywek sześciokrotnie i szansa na dokonanie tego po raz siódmy jest niesamowitym osiągnięciem. Nie wiem, jak oni to robią. To wielki wyczyn i mają w tych rozgrywkach wielkie doświadczenie. Może właśnie dlatego wielu myśli, że w finale to oni są faworytami, ale moim zdaniem szanse są po 50%. [wywiad został przeprowadzony przed finałem Ligi Europy – przyp. red.]

Z każdym kolejnym rokiem coraz trudniej jest znajdować argumenty na pozostanie Harry'ego Kane'a w Tottenhamie. Powinien odejść?
Jego reputacja i spuścizna w Tottenhamie są teraz tak wielkie, że nie sądzę, aby odszedł. Myślę, że zostanie, ponieważ nie może sobie pozwolić na to, aby zaszkodzić temu dotychczasowemu wizerunkowi. Gdy myślisz o Spurs, myślisz o Harrym Kanie. To najlepszy strzelec w całej historii klubu, w każdym sezonie bije kolejne rekordy… Nie sądzę, aby chciał to złamać, zwłaszcza mając na uwadze jego relacje z kibicami. Myślę, że powinien zostać i na pewno w którymś momencie wygrają razem z nim jakiś tytuł.

Jednym z zainteresowanych jego sprowadzeniem mógłby być Real Madryt, ale pojawiają się wątpliwości wobec zawodnika, który nigdy nie grał poza Premier League, ma 30 lat, kosztowałby ponad 100 milionów euro…
Ze względu na sposób gry Kane'a byłby on wielkim transferem dla jakiejkolwiek drużyny na świecie. Uważam, że tutaj zostanie, ale gdyby faktycznie postanowił odejść, to na przykład właśnie dla Realu Madryt byłby on wielkim transferem. Oczywiście kosztowałby dużo pieniędzy, ponieważ znam Daniela Levy'ego i na pewno dużo sobie zażyczy za swoją gwiazdę. Ogólnie to byłoby interesujące, ponieważ nie mamy zbyt wielu angielskich zawodników, którzy opuszczają Anglię, ponieważ Premier League jest najlepszą ligą na świecie i wszyscy chcą tutaj grać.

Czy twoim zdaniem Manchester United podjął właściwą decyzję rezygnując w trakcie sezonu z Cristiano Ronaldo?
Gdy masz w swoim zespole Cristiano, jednego z najlepszych piłkarzy w historii, musisz wiedzieć, jak z nim pracować, musisz mieć świadomość tego, że on zawsze będzie chciał grać. On jest niesamowicie ambitny, zawsze chce być zawodnikiem pierwszego składu. A jeśli jest inaczej, to masz problem i musisz razem z nim usiąść, porozmawiać na ten temat i znaleźć rozwiązanie. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem było rozstanie. Ja osobiście wolałbym, aby został, ponieważ wciąż może zdobywać dużo bramek. Jednak i tak jestem szczęśliwy, że dalej gra, cieszy się tym wszystkim i strzela gole. Przed nim wciąż jeszcze kilka dobrych lat.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!