/ ostricz, Santi01, Leszczu, KRot

Ważny gol Latasy, trafienia Jovicia i Miguela Gutiérreza

Aż trzech zawodników związanych z Realem Madryt w miniony weekend zdobywało bramki. Chodzi o Latasę, Jovicia i Miguela Gutiérreza. Reinier natomiast zapisał na koncie asystę. Jak sobie radzili pozostali?

Brahim Díaz (AC Milan)
W niedzielny wieczór Milan mierzył się na wyjeździe z Juventusem. Brahim wybiegł w pierwszym składzie i choć nie uświetnił swojego występu żadną zdobyczą (zanotował za to jedno kluczowe podanie), to zaprezentował się całkiem nieźle, zwłaszcza w pierwszej połowie bardzo zamkniętego spotkania. Wówczas Hiszpan był jednym z najaktywniejszych i najgroźniejszych zawodników drużyny gości. Stawiał stempel na każdej ofensywnej akcji, starał się brać na siebie odpowiedzialność za ich kształt choćby poprzez dynamiczne wejścia w pole karne. Druga odsłona stała na niskim poziomie pod względem czysto piłkarskim, w związku z czym 23-latek nie miał zbyt szerokiego pola do popisu. Rossoneri ostatecznie wygrali 1:0 po golu Oliviera Giroud. Filigranowy pomocnik opuścił plac gry w 82. minucie.
Ocena SofaScore: 6,6/10
Ocena WhoScored: 6,4/10

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)
Całkowicie bezbarwny występ. Dość powiedzieć, że zanotował tylko osiem celnych podań. Nie był aktywny ani w grze do przodu, ani w defensywie, choć przynajmniej udało mu się zablokować jeden strzał. Próżno szukać jakiejkolwiek rzeczy, za którą z czystym sumieniem można by go pochwalić. Nieprzypadkowo został zdjęty z boiska już w 55. minucie.
Ocena SofaScore: 6,2/10

Endrick (Palmeiras)*
Wszedł w 81. minucie ligowego starcia z Atlético Mineiro, więc nie miał zbyt wielkiego wpływu na obraz meczu. Miał cztery kontakty z piłką, oddał jeden strzał, a Palmeiras zremisowało na wyjeździe 1:1.
Ocena SofaScore: 6,5/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Trener Getafe, José Bordalás, najwyraźniej ceni umiejętności Hiszpana w grze głową, ponieważ to właśnie Latasę wystawia jako typową wieżę w ataku, gdy drużyna wiele swoich ataków opiera właśnie na długich zagraniach lub dośrodkowaniach. Szkoleniowiec się nie pomylił, a 22-latek odpłacił mu się ładnym trafieniem na 1:1 w starciu z Osasuną. Ostatecznie decydujący gol padł wtedy, gdy Latasy nie było już na boisku, ale i tak wychowanek Królewskich był jednym z bohaterów Getafe i ma za sobą jeden z najlepszych występów w tym sezonie. Skrót meczu i jego trafienie można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,3/10
Ocena SofaScore: 7,4/10

Reinier (Girona FC)
Zagrał w pierwszym składzie w spotkaniu z Betisem i spisał się dość przyzwoicie. Zanotował asystę przy trafieniu Miguela, ale z poczynań indywidualnych było to na tyle. Tylko pięć pojedynków (dwa wygrane), do tego brak jakiejkolwiek próby uderzenia na bramkę. Pomagał kolegom w środku pola i sporo pracował w ofensywie, pokazując się chętnie do gry, ale nie błysnął niczym szczególnym poza właśnie rzeczoną asystą na początku meczu. Zagrał 78 minut, a Girona ostatecznie przegrała 1:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,0/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
W meczu z Osasuną wszedł na boisko w 88. minucie przy wyniku 1:1 i niedługo później padł gol dla Getafe, które ostatecznie wygrało 2:1. Mayoral nie miał jednak żadnego udziału w triumfie Los Azulones. Pomimo kontuzji Enesa Ünala trener nie darzy go dużym zaufaniem. Od 13 maja i meczu z Realem Mayoral nie zaliczył ani jednego występu od pierwszej minuty.

Casemiro (Manchester United)
Wyszedł w pierwszym składzie na zamykający sezon mecz z Fulham i zanotował spotkanie pełne wzlotów i upadków. Na początku meczu, już przy stanie 0:1, sprokurował rzut karny, który ostatecznie został obroniony przez Davida de Geę. W defensywie miał pewne braki, ale bardzo aktywny był w ofensywie i starał się nadrobić za błąd z pierwszej połowy. Oddał w sumie aż trzy strzały, a do tego dorzucił dwa kluczowe podania. Nie miał udziału przy żadnej z bramek United, ale ostatecznie zagrał niezłe spotkanie, a Czerwone Diabły wygrały 2:1. Opuścił boisko w 67. minucie.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Fran García (Rayo Vallecano)**
Mecz z Villarrealem był dla niego bardzo dużym wyzwaniem, ponieważ naprzeciwko niego grał Samu Chukwueze, który potrafił błysnąć także w starciach z dużo bardziej renomowanymi obrońcami. Fran dość dobrze sobie poradził, choć dzięki kolegom z drużyny – zwłaszcza Óscarowi Valentínowi – nie był w tym osamotniony. W ofensywie nie było błysku. Zaliczył dość przeciętny występ, choć z poczynań zespołu może być bardzo zadowolony. Rayo wygrało u siebie 2:1 i zachowało szansę na zajęcie siódmego miejsca, które gwarantuje udział w kwalifikacjach do Ligi Konferencji.
Ocena Marki: 1/3
Ocena SofaScore: 6,5/10

Isco (bez klubu)
Niezmiennie od rozwiązania kontraktu z Sevillą, które miało miejsce 21 grudnia ubiegłego roku, pozostaje zawodnikiem bez klubu. Na początku marca AS poinformował, że wobec nieudanych przenosin do Unionu Berlin i braku ofert od klubów MLS Isco postanowił zrobić sobie przerwę i z poszukiwaniami nowego pracodawcy zaczekać do następnego sezonu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W sobotę Fiorentina wygrała u siebie z Romą 2:1, a Serb rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce. Był dosyć aktywny w polu karnym i miał kilka niezłych okazji do zdobycia bramki. W sumie oddał 7 strzałów na bramkę, a najważniejszy dla niego moment nadszedł w końcówce spotkania, gdy jego zespół przegrywał 0:1. W 85. minucie dobrze ustawił się w polu karnym rywala, dołożył nogę i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Trafienie to było początkiem remontady, ponieważ już 3 minuty później Fiorentina strzeliła drugiego gola i ostatecznie zgarnęła trzy punkty.
Ocena WhoScored: 6,8/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Mario Gila (Lazio)
Lazio wygrało ważny w kontekście walki o wicemistrzostwo mecz z Cremonense 3:2. Gila przyglądał się temu z ławki rezerwowych.

Miguel Gutiérrez (Girona FC)
Wyszedł w pierwszym składzie Girony na mecz z Betisem i spisał się naprawdę nieźle. Dołożył zdecydowanie coś ekstra z przodu, popisując się świetną akcją i golem, który dał Gironie prowadzenie. Był nieco spóźniony przy bramce wyrównującej Betisu, ale winą obarczamy raczej kolegów z formacji defensywnej. Przy drugim golu gości również nie miał żadnego udziału. Jego liczby w defensywie są dość słabe, choć wygrał połowę swoich pojedynków. W ataku natomiast zanotował dwa kluczowe podania. Dobry mecz Miguela, choć Girona ostatecznie przegrała 1:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,9/10
Ocena SofaScore: 7,7/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
Real Sociedad przegrał z Atlético Madryt 1:2, a Japończyk rozegrał dosyć dyskretne zawody. Nie oddał ani jednego strzału, nie zanotował też ani jednego kluczowego podania. Na plus warto wyróżnić osiem wygranych pojedynków, jednak tym razem na niewiele się to zdało. Kubo nie miał łatwego życia na prawym skrzydle i nie stwarzał większego zagrożenia, a boisko opuścił w 71. minucie.
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wciąż nie wrócił do gry po kontuzji odniesionej 25 kwietnia w rywalizacji z Osasuną. Przypomnijmy, że od listopada do marca Chust był poza grą również ze względu na uporczywy uraz.

Marcelo (Fluminense)
Z powodu kontuzji przegapił wyjazdowe spotkanie z Corinthians. Jego drużyna przegrała 0:2.

Zawodnik kolejki: Juanmi Latasa