Advertisement
Menu
/ RealMadridTV

Ancelotti: Patrząc na statystyki, to trzeba kupić obrońcę, a nie napastnika

Carlo Ancelotti wziął udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem La Ligi z Sevillą. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tego spotkania z dziennikarzami w Valdebebas. Pełny zapis pojawi się na portalu tradycyjnie w dniu meczu.

Foto: Ancelotti: Patrząc na statystyki, to trzeba kupić obrońcę, a nie napastnika
Fot. Getty Images

– Chcemy dobrze zakończyć sezon, zostają dwa mecze. To trudne spotkanie z rywalem, który radzi sobie świetnie. Mamy pewne braki: Karima, Viníciusa i Asensio. Poza tym z kadrą jest dobrze. Postaramy się wystawić najlepszy skład jak zawsze. Mentalnie czujemy się dobrze. Pomogła nam wygrana z Rayo i obyśmy mogli wygrać jutro.

– Brak goal line technology w La Lidze? Technologia jest ważna. Od przyjścia VAR-u wiele spraw się poprawiło. Powiększenie technologii byłoby dobre. Wiele lig ma goal line technology i to coś dobrego. Myślę jednak, że trzeba też poprawić korzystanie z technologii. To jest ewidentne. Jeśli problem z goal line dotyczy pieniędzy, można szybko to rozwiązać.

– Dobrze, że Vinícius nie jedzie na ten wyjazd? Nie. Nie leci, bo nie może grać. Gdyby miał szansę na grę, poleciałby i spróbowałby grać. Kolano wciąż mu przeszkadza. Nie ma znaczenia, że to wyjazd. Nie może grać, kropka. Oby mógł zagrać w ostatnim meczu.

– Zostałem bez napastników, bo nie ma też Mariano, więc szansę dostanie Hazard? Wystawimy drużynę, by spróbować wygrać [uśmiech]. Nawet jeśli nie mamy podstawowych napastników, na pewno to będzie bardzo konkurencyjny skład. Mamy ciągle świetnych graczy i myślę, że rozegramy jutro mecz z dobrą jakością.

– Jakie formacje chcę wzmocnić? Pracujemy nad tym. Zrobimy to, co chcemy i musimy zrobić, by poprawić kadrę na kolejny sezon. Nie martwcie się tym [uśmiech].

– Wszyscy mówią, że trzeba kupić napastnika, ale patrząc na statystyki, to trzeba kupić obrońcę [śmiech]. Strzeliliśmy najwięcej goli w lidze i problem w lidze nie dotyczył ataku, a solidności w obronie.

– Czy rozumiem, że Nacho myśli nad pozostaniem? Rozumiem to, tak. Jego przyszłość jest w jego rękach. Może tu zostać przy sympatii wszystkich. Wiemy, co daje Nacho kadrze i drużynie. Jesteśmy co do niego pewni przez to, co nam dał. Klub rozmawiał z nim w sprawie umowy, a on myśli, co jest dla niego najlepsze. Za tydzień skończy się sezon i wszystko się wyjaśni po jego zakończeniu.

– O co proszę Hazarda na następny sezon? [rozkłada ręce] Pff... O tym, czego potrzebuje Hazard, powiem mu w naszej rozmowie, a nie tutaj.

– Lewa obrona? Problemy stworzyła nam kontuzja Mendy'ego. Wierzymy w Mendy'ego, to bardzo mocny obrońca, co pokazał w poprzednim sezonie. W tym miał więcej problemów. Do tego przychodzi młody zawodnik [Fran García], który może nam pomóc. Nie musimy robić za wiele w obronie.

– Plan na zastąpienie Mariano to Joselu? Jak powiedziałem, pracujemy nad tym. Na pewno będziemy pracować nad poprawieniem kadry. Mówienie o jednym nazwisku, nie wydaje mi się poprawne, bo wszystkie zespoły i piłkarze mają ważne cele. Rozmawianie o nazwisku nie wydaje mi się poprawne. [dziennikarz dopytuje Joselu] Joselu podoba mi się jak wielu innych, na przykład także Morata czy Aspas, jeśli mówimy o Hiszpanach.

– Czy mogę potwierdzić, że Hazard jutro zagra? Zaskakuje mnie, że nie jesteś cierpliwy z poczekaniem na skład do jutra. Spokojnie. Nigdy nie dałem jedenastki dzień przed meczem. Czasami dawałem jakieś nazwisko. [dziennikarz dopytuje, czy dobre byłoby odejście Hazarda] Hazard ma kontrakt, więc przypuszcza się, że tu zostanie. Przy tym każdy z kontraktem jeśli nie jest zadowolony, powinien poprosić klub o odejście. Jeśli są zadowoleni, to zostają tutaj.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!