Królewskie w finale Pucharu Królowej!

Piłkarki Realu Madryt rozbiły Athletic Bilbao na Estadio Municipal de Butarque 4:0 i awansowały do finału Pucharu Królowej, w którym zmierzą się z Atlético. Dubletem popisała się Caroline Weir, a po jednym trafieniu dołożyły Sandie Toletti i Athenea del Castillo.

Królewskie wyszły na murawę Butarque niezwykle skoncentrowane i z pełną świadomością stawki spotkania. Na pierwszą bramkę kibice nie musieli długo czekać, ponieważ już w 7. minucie na listę strzelców wpisała się Caroline Weir, która po świetnej piłce od Claudii Zornozy i perfekcyjnym przyjęciu technicznym uderzeniem przelobowała Quiñones. Zaledwie minutę później prowadzenie Las Blancas mogła podwyższyć Linda Caicedo, która po indywidualnej akacji i strzale z 15. metra trafiła jedynie w słupek. W 26. minucie Weir ponownie okazała się kluczowa, tym razem asystując z prawej flanki do Sandie Toletti, która strzałem z woleja po rykoszecie zdobyła drugą bramkę dla Królewskich. Chwilę później Weir była bliska ustrzelenia dubletu, jednak w sytuacji sam na sam skierowała futbolówkę obok bramki Quiñones. W 40. minucie Athenea del Castillo zwieńczyła świetną połowę w wykonaniu Realu Madryt trzecim golem, zamykając dośrodkowanie z lewej strony Naomie Feller.

Kilka sekund po zamianie stron Weir podwyższyła na 4:0, sprytnie dobijając „martwą piłkę” w polu karnym Athleticu po dośrodkowaniu Zornozy. Królewskie nie zamierzały spuszczać i były bliskie ustrzelenia manity, jednak najdogodniejszej ku temu okazji nie wykorzystała w 88. minucie Kenti Robles, która trafiła w słupek.

Ostatecznie podopieczne Alberto Torila pewnie ograły Athletic Bilbao 4:0 i zameldowały się w finale Pucharu Królowej, w którym powalczą o pierwsze trofeum w swojej 3-letniej historii z Atlético Madryt. Będą to drugie derby w historii finału Copa de la Reina po tym, jak 12 lat temu Barcelona ograła w decydującym meczu Espanyol. Finałowe spotkanie z Atleti odbędzie się w sobotę o godzinie 22:00 na Estadio Municipal de Butarque.