Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ lequipe.fr

L’Équipe: Mbappé skłania się ku nieprzedłużaniu umowy z PSG

Kylian Mbappé nie zamierza wykorzystać opcji przedłużenia umowy z Paris Saint-Germin. Na ten moment Francuzowi pozostaje rok kontraktu, a opcję z rocznym przedłużeniem może aktywować do 31 lipca włącznie. W tle jak zawsze mówi się o Realu Madryt.

Foto: L’Équipe: Mbappé skłania się ku nieprzedłużaniu umowy z PSG
Fot. Getty Images

Loïc Tanzi i Damien Degorre z L’Équipe w artykule ze środowej okładki dziennika informują, że atakujący ma czas do 31 lipca, by zdecydować za pomocą jednostronnej opcji, czy jego umowa z klubem będzie przedłużona na sezon 2024/25. Dziennikarze twierdzą, że na nieco ponad 2 miesiące przed granicznym terminem istnieją silne przesłanki, że 24-latek nie skorzysta z tego zapisu.

Podkreśla się, że otoczenie piłkarza nie chce komentować tego tematu. Padają przy tym pytania na czele z tym: czy ta tendencja podważa cały projekt PSG? Ludzie z klubu twierdzą, że nie i że jeśli napastnik nie skorzysta z tej opcji, to zawsze będzie można przedłużyć jego kontrakt w normalnym trybie, jak ostatnio w 2022 roku.

Les Parisiens są bardzo pewni siebie, bo już latem 2021 roku przerabiali podobny scenariusz: Mbappé przekazał im, że chce odejść, ale zatrzymano go na ostatni rok umowy i przez ten czas przekonano do podpisania nowej umowy. Tamtego lata odrzucono oferty Realu, z których ostatnia miała sięgnąć 200 milionów euro.

L’Équipe analizuje, że teraz sytuacja jest inna, a Mbappé już jesienią wysyłał sygnały, że chce odejść z klubu. Wśród jego problemów było to, że klub nie dokonał oczekiwanych przez niego transferów i kazał mu grać na środku ataku. Innym kłopotem były wrześniowe opóźnienia w wypłacie pensji. Im dalej trwał sezon, tym projekt i drużyna zbudowana przez Katar tworzyła w głowie piłkarza więcej wątpliwości. Mimo wszystko czas uspokoił emocje i dzisiaj stosunki gracza z klubem mają być dobre.

Działacze PSG mimo wielu problemów, w tym tych sportowych, są bardzo spokojni i podkreślają dziennikowi: „Mbappé nie odejdzie tego lata, nawet jeśli zostanie mu rok kontraktu. Wszystko w jego sprawie idzie dobrze”. Co ważne, sternicy klubu wskazują, że groźba nieprzedłużenia umowy nie wpłynie na letnie transfery, bo dla PSG najważniejsze jest to, że Kylian pozostanie jego piłkarzem. Wskazuje się, że kluczowe dla tego lata będzie to, że od początku nad zmianami będzie pracować dyrektor sportowy Luis Campos, który cieszy się również poparciem piłkarza.

W ostatniej sekcji dziennik zastanawia się, czy PSG stać na powtórzenie wielkiego wyczynu z przedłużeniem umowy piłkarza, który może źle ocenić efekty pierwszego odnowienia kontraktu. Przez kolejne miesiące rosnąć będzie cień rzucany przez Real Madryt: czy to w kwestii potencjalnego transferu gotówkowego, czy w kwestii odejścia za darmo za rok. Rok temu Mbappé nie był zadowolony, że cały czas pytano go o przyszłość. Jeśli teraz nie przedłuży umowy, czeka nas podobny serial medialny.

Co ważne, gazeta podkreśla, że tym razem nie należy zapominać o klubach angielskich. Mbappé bardzo lubi Liverpool, chociaż przyszłość The Reds nie jest teraz tak pewna. Na głównego gracza z Wysp Brytyjskich w tej sprawie może wyrosnąć Manchester United, jeśli tylko wejdą do niego nowi inwestorzy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!