Oceny zawodników po meczu z Barceloną

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Barceloną 4:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1–6.

Courtois

1. Courtois

Wynik może na to nie wskazywać, ale Thibaut nie miał spokojnego i łatwego wieczoru. Zawodnicy Barcelony oddali 5 celnych strzałów, ale za każdym razem bramkarz Królewskich bardzo dobrze sobie radził. Był pewnym punktem zespołu.

2. Carvajal

Nie najlepiej wszedł w mecz, ale poza kilkoma pierwszymi minutami po jego stronie był względny spokój. Nieźle radził sobie z Baldé, a uwagę zwraca także to, jak wysoko był ustawiony. W pierwszej połowie posłał bardzo dobre podanie do Rodrygo, który był blisko oddania strzału. Nie był to bardzo dobry występ, ale i tak zagrał powyżej oczekiwań.

3. Militão

Jego pojedynki z Robertem Lewandowskim ponownie były jednym z najciekawszych elementów Klasyku. Zwłaszcza kibicom Realu Madryt oglądało się to z przyjemnością, ponieważ zdecydowanie częściej górą był właśnie stoper Królewskich. Warto zwrócić uwagę na udział przy drugim golu, gdy świetnie wyprowadził piłkę i umożliwił Modriciowi kontynuowanie akcji.

4. Alaba

Nie był tak efektowny jak jego partner ze środka obrony, ale i tak zaliczył 10 udanych interwencji w defensywie (przy 11 Militão). Skutecznie powstrzymywał zawodników Barcelony, dobrze radził sobie z asekuracją. Na początku nieco zaspał przy pojedynku główkowym, ale uderzenie Raphinhi nie stworzyło bramkarzowi Realu żadnego problemu.

12. Camavinga

Lewandowskiego do kieszeni schował Militão, a Raphinhę – właśnie Camavinga. Brazylijczyk zapraszał go na karuzelę, ale ostatecznie sam na niej lądował i z niej spadał. W defensywie Eduardo zaliczył niemal kompletny mecz. Dwukrotnie nieco zaspał przy wyprowadzeniu piłki i w zbyt łatwy sposób tracił piłkę. Ostatecznie i tak nic konkretnego z tego nie wyszło. Szczęście sprzyja lepszym. Warto też wyróżnić jego udział przy czwartym golu, gdy jednym podaniem stworzył przewagę na połowie rywala.

8. Kroos

Na pewno Kroos nie jest Casemiro, co słusznie sam Niemiec kiedyś zauważył, ale nie zawsze gracz o profilu Brazylijczyka jest potrzebny drużynie. Carlo Ancelotti zaufał mu i postawił na niego na kierownicy. W pierwszej połowie Barcelona nieźle radziła sobie w środku pola, co siłą rzeczy nie działało na korzyść Niemca. Po upływie jakiegoś czasu mecz toczył się pod jego dyktando. Dobrze spisywał się w obronie, a jakość jego podań mogłaby być znakiem niemieckiej precyzji.

15. Valverde

Nie był zbyt widoczny i raczej działał w roli bohatera drugiego planu. Gdy spojrzymy na akcje bramkowe Królewskich, zauważymy, że miał swój udział i przy pierwszym golu, i przy trzecim. Grał odpowiedzialnie, zaliczył mało strat i tradycyjnie pomagał drużynie na całej szerokości boiska.

10. Modrić

Na naszą ulubioną wersję Luki musieliśmy zaczekać do drugiej połowy. Bardzo dobrze zachował się przede wszystkim przy drugim golu, ale mimo ofensywnego usposobienia napracował się także w defensywie. To właśnie od jego odbioru zaczęła się akcja, która przyniosła czwarte trafienie.

21. Rodrygo

Podobnie jak Valverde nie był bohaterem pierwszego planu i zakończył potyczkę na Camp Nou bez gola czy asysty. Bez niego nie padłby jednak pierwszy gol, a udział miał także przy trzecim. Udanie wspierał w ataku Benzemę, co sprawiło stoperom Barcelony sporo kłopotów. Najlepiej było to widać przy pierwszym golu Karima.

20. Vinícius

Gol, efektowna asysta i wywalczony rzut karny. Po takim spotkaniu nie da się krytykować gry Viníciusa. Jego liczby mogły być jeszcze lepsze, gdyby w pierwszej połowie wykorzystał podanie Rodrygo albo gdyby Asensio był skuteczniejszy. To był jednak świetny mecz w wykonaniu Brazylijczyka. W niektórych sytuacjach mógł zachować się lepiej, ale pewne jest to, że lepiej go mieć w swojej drużynie niż po przeciwnej stronie.

11. Asensio

Dał niezłą zmianę. Był bliski zanotowania asysty, ale Benzema nie wykorzystał błędu Koundé po dośrodkowaniu Hiszpana, a chwilę później Asensio sam zmarnował dogodna okazję po dograniu Viníciusa.