Advertisement Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ elmundo.es

El Mundo: Florentino Pérez nie pojawi się na Klasyku na Camp Nou

Florentino Pérez wcześniej był obecny na każdym Klasyku na Camp Nou, nawet tym pierwszym po wykupieniu Luísa Figo. Tym razem zostanie jednak w Madrycie. Barcelona nie zaprosiła przedstawicieli Królewskich na przedmeczowe spotkanie.

Foto: El Mundo: Florentino Pérez nie pojawi się na Klasyku na Camp Nou
Fot. Getty Images

Niedzielny Klasyk na Camp Nou będzie pierwszym od oskarżenia Barcelony przez prokuraturę o korupcję, a Real Madryt oficjalnie ogłosił, że zostanie jednym z oskarżycieli w tym procesie. To doprowadziło do zrezygnowania przez gospodarzy z przedmeczowego spotkania z działaczami Królewskich, do którego doszło za to dwa tygodnie temu przy okazji pucharowego starcia w Madrycie, gdy media informowały już o sprawie.

„Będziemy się bronić i zaatakujemy”, zapowiedział w piątek prezes Joan Laporta w przesłaniu do kibiców Barcelony, którzy na oskarżenia prokuratury i kolejne informacje mediów odpowiadają atakami na… Real Madryt. Dodając do tego sytuację w La Lidze i znaczenie bezpośredniego starcia dla losów walki o tytuł, uczyni z Camp Nou kocioł.

Madryckie El Mundo podaje, że z tych wszystkich powodów i jeśli w ostatniej chwili nic się nie zmieni, to na Camp Nou nie pojawi się Florentino Pérez. Real Madryt spodziewa się bardzo wrogiego nastawienia wobec swojej ekspedycji i uznano, że nie ma sensu ryzykować wyjazdem prezesa na mecz o takim charakterze.

Dziennik podkreśla, że Florentino jechał do Barcelony nawet na pierwszy Klasyk po wykupieniu Figo czy pierwszy Klasyk po wznowieniu gry po lockdownie spowodowanym pandemią. Teraz Florentino jednak zostanie w Madrycie. Ta historyczna decyzja ma pomóc zmniejszyć napięcie, jakie powstało wokół tego meczu z powodu Sprawy Negreiry.

W Katalonii wszyscy uznają ją za kampanię mediów i ogólnie pojętego „Madrytu” przeciwko Barcelonie i jej drużynie, która jest na drodze do mistrzostwa. Potwierdził to zreszr a sam Laporta: „Kampania, przez którą przechodzimy, to nie jest przypadek i ma na celu zdestabilizowanie w krótkim okresie drużyny i w średnim okresie kontrolę nad Barceloną. Przejęcie jej. Przyjdzie czas i mam na to wielkie chęci, by wytłumaczyć wam, kto, po co i w jaki sposób chce prowadzić tę kampanię”.

Drużyna Realu Madryt wyląduje w Barcelonie około godziny 12 i ulokuje się w hotelu Hyatt Regency Barcelona Tower. Spędzi tam czas do wyjazdu na stadion. Hotel od Camp Nou dzieli około 6,5 kilometra.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!