Advertisement
Menu
/ realmadrid.com

Kroos: Klasyk zawsze jest wyjątkowy

Toni Kroos udzielił wywiadu dla klubowych mediów przed zbliżającym się Klasykiem na Camp Nou. Przedstawiamy wypowiedzi niemieckiego pomocnika.

Foto: Kroos: Klasyk zawsze jest wyjątkowy
Fot. Getty Images

– Podchodzimy do tego spotkania w dobrej formie i wierzę, że jesteśmy przygotowani na jutro. Potrzebowaliśmy dwóch dni na regenerację, ale dzisiaj czujemy się już dobrze i jesteśmy odpowiednio przygotowani. 

– Gramy dobrze w ważnych meczach z wielkimi rywalami? Tak, to prawda, tak robią wielkie zespoły. Jeśli dalej będziemy podążać w tym kierunku, możemy osiągnać nasze cele. Po losowaniu Ligi Mistrzów chcemy dalej to robić, aby awansować do finału. 

– Czasami zadaję sobie pytanie, co wydarzy się w następnym Klasyku i praktycznie nigdy nie trafiam. Ten mecz jest zawsze wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Wyniki z poprzednich meczów nie mają tutaj żadnego znaczenia. Jesteśmy świadomi wagi tego starcia. Jeśli wygrany, zbliżymy się do nich w tabeli, to bardzo ważny mecz. Nie wiem, jakiego typu spotkania możemy się spodziewać. 

– Moja współpraca z Modriciem? Czuję się dobrze, gdy mogę grać razem z nim. Gdy grasz z kimś prawie dziewięć lat, rozumiesz się z nim perfekcyjnie. Dobrze się rozumiemy zarówno na boisku, jak i poza nim. Zawsze wiesz, co zrobi druga osoba. To normalne po tylu latach. Wokół nas jest wielu bardzo ważnych piłkarzy. Eduardo zagrał spektakularnie przeciwko Liverpoolowi i bardzo nam pomógł, zwłaszcza pod kątem fizycznym. 

– Mamy bardzo dobry środek pola. Trener wybiera piłkarzy w zależności od tego, jaki mecz chcemy rozegrać. Mamy graczy, którzy pozwalają nam grać na wiele sposobów. Jestem częścią drużyny, więc ważne, aby mówić o wszystkich. Moja historia z Luką jest może trochę dłuższa niż z innymi, ale najważniejsze jest to, co robimy w tym momencie. Dla mnie wszyscy są bardzo ważni i myślę, że trener będzie mieć niemały problem przy wyborze jedenastki [śmiech]. 

– Ponad 400 meczów w Realu Madryt? To dobry wynik, ale nie zwracam na niego większej uwagi. Najważniejsza jest dla mnie relacja, jaką mam z klubem. Te dziewięć lat dały mi wiele radości i pucharów. Możesz być dziewięć lat w jakimś klubie i nie mieć tego uczucia albo być w nim dwa lata i czuć się jak w domu. Praktycznie od pierwszego dnia czułem się tutaj jak w domu. Sukcesy sprawiają, że w takim klubie jak Real Madryt czujesz się jeszcze bardziej komfortowo, ale najważniejsza jest ta relacja. Jestem szczęśliwy, Real Madryt to mój dom i to sprawia, że mogę grać swój najlepszy futbol. 

– Przesłanie do kibiców? To Klasyk i doskonale zdajecie sobie sprawę, jak ważni dla nas jesteście. Dajecie nam dużo wsparcia i spróbujemy zdobyć trzy punkty. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!