Nieoczekiwana porażka z Teneryfą

W meczu 22. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt przegrały na Estadio Alfredo Di Stéfano z UDG Tenerife 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobyła w 84. minucie María José.

Kibice, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie w Valdebebas, w pierwszej połowie nie oglądali zbyt wielkiego widowiska. Piłkarki Realu Madryt i Granadilli Tenerife długimi fragmentami nie potrafiły wykreować sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Do pierwszego wartego odnotowania wydarzenia doszło w 38. minucie, kiedy z powodu urazy z placu musiała zejść Linda Caicedo. Rozgrywająca drugi mecz z rzędu w pierwszym składzie Kolumbijka kilka minut wcześniej została ostro zaatakowana przez Vero Herrerę i mimo próby pozostania na boisku nie była w stanie kontynuować gry. Z czasem Las Blancas zaczęły przesuwać się wyżej i Weir była dwukrotnie bliska pokonania Aline. W 41. Szkotka przeniosła piłkę wysoko nad poprzeczką po wrzutce Olgi, a chwilę później przestrzeliła po świetnej indywidualnej akcji w polu karnym.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie, jak skończyła pierwsza. Królewskie narzuciły swój rytm i w 48. minucie wynik meczu mogła otworzyć Naomie Feller, jednak jej strzał z pola karnego minął światło bramki. Kilka minut później piłkarki z Teneryfy odpowiedziały składną akcją wykończoną niecelnym strzałem głową Blom. Najlepszą okazję Królewskie miały w 67. minucie, kiedy po wrzutce z lewej flanki Olgi główkowała Weir, jednak Thais zdołała odbić piłkę, która wylądowała na poprzeczce. W kolejnych minutach kolejne sytuacje marnowały między innymi Atehena i Esther. Kiedy wydawało się, że Las Blancas w końcu dopną swego, to nieoczekiwany cios wyprowadziły przejezdne za sprawą María José, która wykorzystała dośrodkowanie Ndzany i serię katastrofalnych błędów defensywy Królewskich.

Tym samym Granadilla przerywa serię 14 ligowych meczów bez porażki Las Blancas i nieoczekiwanie wywozi komplet punktów z Di Stéfano. Podopieczne Alberto Torila gubią punkty w drugim meczu z rzędu i wykazują pewne oznaki zniżki formy, a już za tydzień zmierzą się z na Estadi Johan Cruyff z Barceloną.

Real Madryt – UDG Tenerife 0:1 (0:0)
0:1 María José 84'

Real Madryt: Misa, Ivana, Toletti (Lucía, 80’), Olga, Nahikari (Esther, 56’), Weir, Claudia F., Linda C. (Feller, 38’), Zornoza (M. Oroz, 56’), Athenea (Freja Siri, 80’) i Svava.
UDG Tenerife: Aline, Thais, Paola (Falknor, 64’), Blom (María José Pérez, 63’), N. Ramos, C. Blanco (N’Guessan, 64’), Estella, Gavira, Pisco (Marrero, 93’), Monday (Ndazana, 79’) i Vero H.