Real Madryt opublikował w poniedziałek listę piłkarzy, którzy wylecieli do Maroka na klubowy mundial. Zabrakło na niej sześciu kontuzjowanych piłkarzy z pierwszej drużyny. Okazuje się, że kadra Królewskich na podróż do Afryki nie jest identyczna z oficjalną listą zawodników zgłoszonych do FIFA na ten turniej.
Na dzisiaj niezdolni do gry pozostają Ferland Mendy, Lucas Vázquez, Eden Hazard, Thibaut Courtois, Éder Militão i Karim Benzema. Urazy ostatniej trójki są jednak na tyle małe, że mają oni szanse na powrót do zespołu na potencjalny sobotni finał turnieju. Potwierdza to formalny ruch Królewskich, którzy zgłosili Courtois, Militão i Benzemę do swojej oficjalnej kadry na turniej w Maroku.
Bramkarz, obrońca i napastnik są zarejestrowani w 23-osobowej kadrze, jaką przedstawiła FIFA. Względem listy z 22 nazwiskami, jaką opublikował w poniedziałek sam Real Madryt, brakuje bramkarza Lucasa Cañizaresa i obrońcy Marvela. W teorii ta dwójka poleciała więc do Maroka na wakacje, ale w praktyce będzie brać udział w treningach.
Plan z Courtois, Militão i Benzemą potwierdził ostatecznie we wtorek sam Carlo Ancelotti. – Cała trójka jest na liście zgłoszonych, bo myślimy, że mogą zregenerować się na sobotę. Zobaczymy. Woleliśmy ich zostawić w Madrycie, by wykonywali ważne zabiegi. Jeśli pójdzie dobrze, dolecą w czwartek na sobotni mecz – potwierdził Włoch na konferencji prasowej.
Komentarze (53)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się