W finale Superpucharu Hiszpanii z Barceloną

W drugim półfinale Superpucharu Hiszpanii Barcelona pokonała po rzutach karnych Betis. To Katalończycy będą rywalem Królewskich w niedzielnym finale o to trofeum.

Barcelona tradycyjnie już dla siebie narzuciła od początku bardzo wysoki rytm gry i przez kilkanaście minut nie schodziła z połowy Betisu. Katalończycy nie potrafili jednak znaleźć dogodnego uderzenia i po czasie do głosu zaczął dochodzić Betis, który też nie prezentował się najlepiej w wykańczaniu akcji. Blaugrana znalazła gola przed przerwą, wykorzystując wysokie ustawienie rywala. Dembélé ograł rywala na skrzydle i znalazł w polu karnym Lewandowskiego, który po przebitce znalazł się przed Bravo i pokonał go strzałem w krótki róg.

Po przerwie Betis zaczął grać odważniej, ale długo nie potrafił stworzyć dobrej okazji bramkowej, a pierwszy lekki strzał oddali dopiero w 73. minucie. Andaluzyjczycy odkrywali się coraz bardziej i ich napór przyniósł pierwszą realną szansę, która od razu zakończyła się golem. Betis odebrał piłkę Gaviemu przed polem karnym Barcelony i wprowadził ją w szesnastkę, gdzie Luiz Enrique znalazł Fekira, a ten zmieścił futbolówkę płaskim strzałem przy krótkim słupku bramki Ter Stegena. Ostatecznie mecz przeszedł do dogrywki.

Dodatkowy czas gry świetnie zaczęła Barcelona, która zdobyła bramkę po uderzeniu Fatiego z dystansu po wybiciu przez Betis dośrodkowania ze stałego fragmentu gry. Andaluzyjczycy odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, gdy po kombinacji Henrique z Willian José piłka trafiła do wprowadzonego na dogrywkę Morona, a ten strzałem piętą przedziurawił Araújo i trafił do siatki obok bezradnego Ter Stegena. Do końca dogrywki oba zespoły nie zmieniły wyniku i doszło do karnych, które wygrała Barcelona.

2:4 Pedri

Betis: Bravo; Ruibal (79', Sabaly), Felipe, Pezzella, Miranda; Guido (86', Guardado – 119' czerwona kartka), Canales (46', Carvalho); Luiz Henrique, Rodri (81', Juanmi) Fekir (91', Moron); Borja Iglesias (67', Willian José)
Barcelona: Ter Stegen; Roberto (78', Christensen), Koundé, Araújo, Alba (78', Alonso); De Jong (63', Busquets), Pedri, Gavi (96', Kessié); Raphinha (86', Fati), Dembélé (63', Ferran) i Lewandowski

Ten wynik oznacza, że w niedzielnym finale Superpucharu Hiszpanii w Rijadzie zagrają Real Madryt z Barceloną. Początek meczu o 20:00. Spotkanie będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 1 w serwisie CANAL+ online.