/ KRot, Mateo, Santi01, ostricz

Dobry występ Kubo, kolejny gol Mayorala [VIDEO]

Takefusa Kubo miał duży wpływ na grę Realu Sociedad i może być z siebie zadowolony po starciu z Almeríą. Mniej powodów do radości ma za to Borja Mayoral, którego gol nie wystarczył do powrotu z Andaluzji przynajmniej z jednym punktem. Jak grali wypożyczeni i sprzedani? Skróty wybranych spotkań można znaleźć w poszczególnych opisach zawodników.

Antonio Blanco (Cádiz CF)
Po raz kolejny nawet nie znalazł się w kadrze Cádizu na wygrane 1:0 spotkanie z Valencią. Skrócenie wypożyczenia coraz bliżej…

Brahim Díaz (AC Milan)
Milan wypuścił z rąk dwubramkowe prowadzenie w meczu z Romą, który ostatecznie zakończył się remisem 2:2, ale Brahim zagrał naprawdę nieźle. Był bardzo aktywny, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie, cytując klasyka. Biegał, walczył, starał się. Słowem: zostawił serducho na boisku. Mógł nawet zdobyć bramkę, gdyby tylko miał lepiej skalibrowany celownik i uderzył do boku zamiast prosto w Ruiego Patrício. Warto podkreślić, że Hiszpan zszedł z boiska w 70. minucie, czyli w momencie, w którym Rossoneri cały czas prowadzili 2:0. Fajerwerków nie było, ale wypożyczony z Realu Madryt pomocnik indywidualnie nie powinien mieć sobie wiele do zarzucenia.
Ocena SofaScore: 7,3/10
Ocena WhoScored: 7,2/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Wyjazdowy mecz z Sevillą zaczął na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie w 84. minucie, gdy Getafe przegrywało 0:2. Przy piłce był tylko trzy razy – zanotował jeden odbiór i dwukrotnie stracił piłkę. Krótki występ bez historii.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,1/10
Ocena SofaScore: 6,5/10

Reinier (Girona)
Brazylijczyk nadal leczy kontuzję. Girona zremisowała z Espanyolem 2:2.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Borja Mayoral (Getafe CF)
Nie może być do końca zadowolony ze swojego występu z Sevillą. Zdobył bramkę, ale trafienie z 87. minuty było zaledwie tym kontaktowym. Getafe przegrało na wyjeździe z Sevillą 1:2. Mayoral mógł strzelić gola już wcześniej, ale nie potrafił wykorzystać błędu Nianzou. Mayoral mimo wszystko potwierdził niezłą formę strzelecką. W dwóch ostatnich meczach ligowych zdobył trzy gole. Skrót spotkania z Sevillą można obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Casemiro (Manchester United)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz Pucharu Anglii z Evertonem i spisał się solidnie. Nie błyszczał tak, jak w poprzednich spotkaniach, ale grał na wysokim poziomie, był pewny w defensywie i nie tracił piłek, a do tego dorzucił jedno kluczowe podanie. Zszedł z boiska w 71. minucie przy wyniku 2:1, a Manchester ostatecznie wygrał 3:1 i zameldował się w kolejnej rundzie.

Fran García (Rayo Vallecano)*
Starcie z Betisem rozpoczął oczywiście w pierwszej jedenastce, ale zanotował kiepskie spotkanie. Luiz Henrique regularnie go ogrywał i wyraźnie zdominował tę strefę boiska. Widać to także przy decydującym golu dla Betisu, który ostatecznie wygrał w Vallecas 2:1. To spotkanie pokazało, że w grze defensywnej przed Franem jeszcze mnóstwo nauki. W 79. minucie trener zdjął go z boiska, a za niego wszedł Randy Nteka. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,0/10
Ocena SofaScore: 5,9/10

Isco
Niezmiennie od 21 grudnia i rozwiązania kontraktu z Sevillą przebywa na bezrobociu.

Luka Jović (ACF Fiorentina)
W sobotę Fiorentina wygrała u siebie z Sassuolo 2:1, a napastnik nie został powołany na to spotkanie z powodu problemów zdrowotnych.

Mario Gila (Lazio)
Dalej leczy kontuzję stopy. Lazio podzieliło się punktami z Empoli (2:2).

Miguel Gutiérrez (Girona)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Espanyolem i zagrał nie najgorsze spotkanie. Nie był winny żadnej ze straconych bramek, a oprócz tego miał jeden odbiór i trzy wybicia. Momentami wydawało się, że jest nieco pogubiony, ale jak zwykle jego wkład w grę ofensywną był widoczny. Miał jedno kluczowe podanie, oddał nawet jeden strzał. Nie wyróżnił się jednak szczególnie, a Girona zremisowała 2:2 po bramce w samej końcówce.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Takefusa Kubo (Real Sociedad)
W niedzielę Real Sociedad wygrał z Almeríą 2:0, a Japończyk rozegrał dobre zawody. W 14. minucie był bliski zdobycia pierwszej bramki po fatalnym zagraniu bramkarza rywali, ale jego strzał minimalnie minął słupek. Był aktywny i często napędzał ataki swojego zespołu. Miał ogromny udział przy pierwszym golu – dograł piłkę do Davida Silvy, a ten wykorzystał nieporozumienie obrońców i trafił do siatki. Kubo oddał w sumie trzy strzały i zanotował dwa udane dryblingi. Co prawda zakończył spotkanie bez bramki lub asysty, ale był jedną z bardziej wyróżniających się postaci w zespole Imanola Alguacila. Skrót tego meczu można obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 6,8/10

Víctor Chust (Cádiz CF)
Wciąż nie wrócił do gry po kontuzji odniesionej 5 listopada w meczu z Getafe.

Marcelo (Olympiakos)
Olympiakos pewnie na wyjeździe pokonał Volos 4:0. Marcelo zaczynał na ławce i wszedł na murawę w 66. minucie, kiedy jego drużyna prowadziła już 3:0. Na boisku było sporo wolnego miejsca, co mu sprzyjało i wniósł przez to trochę ożywienia. Był aktywny, zaliczył dwa udane próby dryblingu i rozpoczął akcję, która zakończyła się golem.

Zawodnik kolejki: Takefusa Kubo