Razem grali w „hiszpańskim Liverpoolu” Rafy Beníteza i razem przeżywali złote lata reprezentacji. W swojej gablocie z trofeami mają Puchar Świata z 2010 roku oraz Mistrzostwa Europy z 2008 i 2012 roku. W ich sercach bije jednak sportowa rywalizacja nie do pogodzenia. Fernando Torres i Álvaro Arbeloa będą w centrum uwagi dziś w Alcalá de Henares, gdzie rozegrane zostaną młodzieżowe derby Madrytu, które będą meczem rozgrzanym do czerwoności: ze względu na starcie trenerów, napięcia między klubami i sytuację obu drużyn w tabeli.
To pierwsze derby po kontrowersyjnym spotkaniu w Lidze Młodzieżowej z ubiegłego sezonu, gdy Los Rojiblancos wygrali w Valdebebas, a kontrowersje wzbudziły rasistowskie wyzwiska pod adresem Petera. Była to ostatnia porażka młodzieżowej drużyny Los Blancos, którzy od tamtej pory są niepokonani w 34 meczach i wygrali swoje ostatnie 13 spotkań w La Lidze i Lidze Młodzieżowej.
Stawką jest pierwsze miejsce w tabeli. Atlético i Real Madryt mają po 34 punkty i znajdują się na szczycie tabeli grupy 5 División de Honor. Obie drużyny mają też 12 punktów przewagi nad Leganés, które zajmuje trzecie miejsce. W poprzednich 12 kolejkach zaliczyli tylko jeden remis. W trzecim meczu drużyna Arbeloi straciła dwa punkty z Pepineros (3:3 w Valdebebas), a w ten sam weekend drużyna Torresa zremisowała 0:0 z La Cruz Villanovense.
Dla Arbeloi to już trzeci sezon w szkółce. Przejął Juvenil A po trenowaniu w zeszłym sezonie Cadete A i poprzednim sezonie Infantilu A. W swoim pierwszym sezonie prowadzenia drużyny młodzieżowej zdobył ligowy tytuł, pokonując Atlético. I to właśnie Los Rojiblancos uniemożliwi mu powtórzenie tego sukcesu z drużyną U-16 w zeszłym sezonie.
Torres od tego sezonu jest pierwszym trenerem Juvenilu A Atleti, choć w poprzednim sezonie pracował już ramię w ramię z Ricardo Ortegą – obecnie jego asystentem – ale wciąż brakowało mu tytułu. Była legenda Atlético postawiła na elastyczną formację 5-3-2, aby utrzymać w składzie Iturbe, który w 12 meczach zdobył zaledwie pięć bramek. A w ataku zagrożeniem jest Niño, który trafia do siatki co mecz (11 na 11) i dzierży rekord zdobycia bramki w każdym meczu fazy grupowej Ligi Młodzieżowej.
Początek spotkania o godzinie 12:00 w ośrodku treningowym Atlético w Alcalá de Henares. Mecz będzie można obejrzeć na RealMadrid TV.
Komentarze (1)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się