Kolejne efektowne zwycięstwo

W meczu 11. kolejki Ligi F piłkarki Realu Madryt pokonały Levante Las Planas 4:1. Dubletem popisała się Esther González, a po jednej bramce dołożyły Athenea del Castillo i Naomie Feller.

Las Blancas bardzo szybko przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i dzięki świetnej skuteczności, jaką wykazują się w tym sezonie, objęły prowadzenie już w 5. minucie po pierwszym strzale w światło bramki. Do wydawało się straconej piłki dopadła Feller, wycofała w okolice 8. metra do Esther, która rozpoczęła strzelanie Królewskich na Municipal Les Planes. Podopieczne Alberto Torila szukały drugiego gola i miały ku temu świetną szansę w 22. minucie po ładnej akcji Esther i Weir i niecelnym strzale Teresy. Po nieco ponad pół godzinie gry kapitalnym podaniem za plecy defensywy Levante popisała się Lucía, a Esther dopełniła formalności, podwajając prowadzenie przyjezdnych. Dla hiszpańskiej napastniczki było to 12. trafienie w tym sezonie, a 7 w Lidze F. Tuż przed przerwą na 3:0 mogła podwyższyć Zornoza, ale jej uderzenie trafiło jedynie w słupek.

Po zamianie stron gospodynie złapały kontakt dzięki bramce Iriny Uribe, która w 56. minucie wygrała pojedynek sam na sam z Misą. Radość Katalonek nie trwała zbyt długo, bo niespełna 10 minut później na 3:1 podwyższyła Atehena, która wykończyła składną akcję zespołu i asystę Weir. W ostatnich 20 minutach mecz stał się bardzo otwarty i 71. minucie Królewskie przed stratą drugiej bramki uratowała Misa, która wybroniła strzał Julve. Tuż przed końcem wynik meczu na 4:1 ustaliła Feller, która zatańczyła z defensorkami Levante i strzałem zza „szesnastki” pokonała Doris.

Tym samym piłkarki Realu Madryt odnoszą 8. zwycięstwo w 10. meczu w Lidze F i już mogą myśleć o niezwykle ważnym spotkaniu z Chelsea w Lidze Mistrzyń, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 8 grudnia, o godzinie 21:00 na Estadio Alfredo Di Stéfano.

Levante Las Planas – Real Madryt 1:4 (0:2)